Produkt chwilowo niedostępny

Actiferol Fe 7 mg x 30 saszetek


Nazwa: Actiferol Fe 7 mg
Postać: -
Dawka: -
Opakowanie: 30 sasz.
Skład: Saszetka zawiera: zelazo (pirofosforan zelazowy), maltodekstryna.
Działanie: Żelazo jest mikroelementem niezbednym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowaniaorganizmu. Korzystnie wpływa na procesy wzrostowe i odpornosciowe,jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu. *1,2Niedobory zelaza wynikaja głównie z jego małej zawartosci w diecie i niskiejprzyswajalnosci.*2Grupami szczególnie narazonymi na niedobory zelaza sa: *3-6• niemowleta powyzej 6. miesiaca zycia i dzieci w okresie intensywnego rozwoju,• dzieci i młodzież w okresie dojrzewania,• kobiety w okresie rozrodczym,• osoby starsze z zaburzeniami wchłaniania.Prawidłowa podaz zelaza zmniejsza ryzyko wystapienia niedokrwistosci i anemiioraz korzystnie wpływa na rozwój poznawczy i psychomotoryczny u niemowlati dzieci.*1-6Dostepnosc zelaza zalezy od jego formy oraz jakosci spozywanego pokarmu.*2,7Actiferol Fe™ zawiera zelazo SunActive®Fe w unikalnej, zmikronizowanejformie. Dzieki mikronizacji, czyli duzemu rozdrobnieniu, przyswajalnosc zelaza zpirofosforanu zelazowego jest dwukrotnie wyzsza – co potwierdzaja badaniakliniczne.*8-11Zelazo SunActive®Fe:• uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki temu nie odczuwa siędolegliwosci ze strony przewodu pokarmowego;• nie barwi zębów i nie daje metalicznego posmaku;• posiada certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognised As Safe).Bioprzyswajalne zelazo SunActive®Fe to bezpieczenstwoi dobra tolerancja.
Wskazania: Zapewnienie prawidłowej podazy zelaza oraz w stanach niedoboruzelaza i anemii.
Dawkowanie: Zalecana porcja do spożycia:W celu zapewnienia prawidłowej podazy zelaza:Niemowleta powyzej 6. miesiaca zycia i dzieci: 1 saszetka dziennie.W stanach niedoboru zelaza i/lub anemii:Niemowleta i dzieci: dawkowanie pod nadzorem lekarza uzaleznione od indywidualnegozapotrzebowania.
Uwagi: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.Produkt przeznaczony dla niemowląt i dzieci

Klienci, którzy kupili: Actiferol Fe 7 mg x 30 saszetek, kupili również:

Szukaj