Produkt chwilowo niedostępny

AFLAVIC 600 mg x 30 tabl.


Nazwa: Aflavic
Postać: tabl.powl.
Dawka: 0,6 g
Opakowanie: 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.)
Skład: Jedna tabletka zawiera 600 mg zmikronizowanej diosminy (Diosminum).Substancje pomocnicze, patrz: punkt 6.1.
Wskazania: - Leczenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych m.in. uczucie ciężkości nóg, bóle nóg.- Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na diosminę lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego.
Działania niepożądane: - Zaburzenia żołądka i jelit: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty;- Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie;- Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, świąd, pokrzywka.W przypadku łagodnych działań niepożądanych, dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych nie jest wymagane odstawienie produktu.
Interakcje: Nie znane.
Dawkowanie: Tabletka do stosowania doustnego.Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabletka na dobę, rano na czczo.Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 2 do 3 tabletek na dobę, w trakcie posiłków.
Środki ostrożności: Należy pamiętać, że terapia produktem Aflavic jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała.W przypadku, gdy podczas trwania terapii diosminą dolegliwości związane z żylakami odbytu nie przemijają lub nasilają się, zalecane jest wykonanie badania proktologicznego.Produkt leczniczy nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Prowadzenie pojazdów: Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu produktu leczniczego na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Nie są znane objawy przedawkowania.
Ciąża: Ciąża:Badania przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego. Nie było doniesień o szkodliwym działaniu diosminy podczas stosowania jej u ludzi. Mimo to nie ma wystarczających danych, aby całkowicie wykluczyć ryzyko, dlatego też produkt leczniczy może być stosowany w czasie ciąży w wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności.Laktacja:Nie wiadomo czy produkt leczniczy przenika do mleka kobiet karmiących, dlatego zaleca się unikanie karmienia piersią w okresie jego przyjmowania.

Klienci, którzy kupili: AFLAVIC 600 mg x 30 tabl., kupili również:

Szukaj