Apitussic-syrop dla dzieci 120 ml.


Nazwa: Apitussic
Postać: syrop
Dawka: 0,052 g/5ml
Opakowanie: 120 ml
Skład: 100 g syropu zawiera:Substancja czynna: Sulfogwajakol potasu      0,80 g Substancje pomocnicze:Ziołomiód sosnowy                    76,00 gBenzoesan sodu                            0,10 gWoda oczyszczona                  do 100,00 g
Działanie: Apitussic jest syropem przeznaczonym dla dzieci i osób dorosłych. Wykazuje działanie wykrztuśne i rozluźniające wydzielinę zalegającą w drzewie oskrzelowym. Zmniejsza lepkość śluzu i ułatwia jego przesuwanie w oskrzelach poprzez aktywizację czynności rzęsków nabłonka migawkowego. Ponadto obecność ziołomiodu sosnowego wzmacnia działanie wykrztuśne syropu.Stosowanie syropu nie wywołuje zaburzeń składu mikroflory przewodu pokarmowego.
Przeciwwskazania: Syrop zawiera ziołomiód sosnowy i benzoesan sodu, nie powinien być stosowany u osób uczulonych na produkty pszczele lub benzoesan sodowy.
Działania niepożądane: Nie zaobserwowano poważnych objawów niepożądanych.Pojedyncze przypadki działania przeczyszczającego.Możliwe osobnicze przypadki nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Dawkowanie: Prawidłowe stosowanie preparatu ApitussicLek Apitussic należy stosować zgodnie z zalecanym dawkowaniem lub według wskazań lekarza. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zaleca się następujący schemat stosowania leku:Doustnie:Dzieci od 6-go roku życia:       3-4 razy dziennie 5 ml (1 łyżeczka do herbaty)Dzieci starsze i młodzież:        3-4 razy dziennie 10 ml (2 łyżeczki do herbaty)Dorośli:                                    3-4 razy dziennie 10 ml (1 łyżka stołowa)W przypadku wrażenia, że działanie leku Apitussic jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Dawkowanie (dzieci): Nie należy stosować u dzieci poniżej 6-go roku życia.
Środki ostrożności: Lek zawiera cukier (sacharozę), dlatego u chorych na cukrzycę, osób z glukozo-galaktozowym zespołem złego wchłaniania, przy nietolerancji fruktozy lub u osób z niedoborem sacharozo-izomaltazy, należy zachować środki ostrożności. Unikać stosowania leku u osób z czynną chorobą wrzodową – lek może nasilać dolegliwości.Pacjenci, którzy po zastosowaniu zaobserwowali niepokojące objawy (np. działanie przeczyszczające) powinni odstawić preparat i skontaktować się z lekarzem.W trakcie leczenia oraz w ciągu 24 godzin od ostatniego podania metabolity gwajakolu obecne w moczu mogą zmieniać wyniki badań biochemicznych a zwłaszcza wyniki oznaczeń kwasu hydroksyindolooctowego (5-HIAA) i kwasu wanilinomigdałowego.
Prowadzenie pojazdów: Dotychczas nie stwierdzono wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Ciąża: Nie wykonywano dobrze kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży i karmienia, dlatego zgodnie z powszechnie przyjętą praktyką preparat może być zastosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Uwagi: Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.Nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu oraz po upływie 4 tygodni od pierwszego otwarcia.Lek nie wymaga specjalnych środków ostrożności przy przechowywaniu.Przechowywać w pomieszczeniach suchych, nienasłonecznionych, w temperaturze poniżej 25 ºC.Okres trwałości2 lata dla fabrycznie zamkniętego opakowania.Nr serii i termin ważności preparatu na opakowaniu bezpośrednim i opakowaniu zewnętrznym.Syrop zawiera ziołomiód sosnowy, który może powodować zmętnienie i osad.Przed użyciem wstrząsnąć.
Szukaj