Produkt chwilowo niedostępny

Artemisol płyn 100 g


Nazwa: Artemisol
Postać: płyn do stos.na skórę
Dawka: 0,873 g/ml
Opakowanie: 100 ml
Skład: Preparat stanowi mieszaninę nalewki piołunowo-wrotyczowej (Absinthi et Tanaceti herbae tinctura), w stos. (1:5) z kwasem octowym 80%. Zawiera 60-65% v/v etanolu i od 2 do 3,2% kwasu octowego.
Działanie: - trujące na świerzbowce oraz wszy
Wskazania: Wszawica głowowa.Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Przeciwwskazania: Otwarte rany i ostre stany zapalne skóry głowy. Uczulenie na preparat lub na rośliny z rodziny złożonych (Asteraceae=Compositae).
Działania niepożądane: Podrażnienia skóry. W razie przypadkowego połknięcia leku mogą wystąpić zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego, krwionosnego i nerwowego. W przypadku zauważenia innych działań niepożądanych zwrócić się do lekarza.
Interakcje: Nie stosować równocześnie z szamponem. Środki powierzchniowo czynne mogą spowodować wchłonięcie przez skórę substancji owadobójczych.
Dawkowanie: Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: włosy zwilżyć obficie płynem, zawiązać chustką lub folią i pozotawić na 2-3 godziny. Następnie dokładnie umyć włosy wodą i wyczesać gęstym grzebieniem.
Środki ostrożności: Produkt może być stosowany u dzieci w wieku szkolnym. Stosować nie częściej niż dwa razy w miesiącu. Nie połykać. W przypadku dostania się preparatu na śluzówkę oka przepłukać pod bieżącą wodą. Nie stosować w pobliżu otwartego ognia.
Prowadzenie pojazdów: Produkt stosowany zewnętrznie. Dotychczas nie stwierdzono negatywnego wpływu.
Przedawkowanie: Produkt stosowany zewnętrznie. Przypadki przedawkowania dotychczas nie są znane.
Ciąża: Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Klienci, którzy kupili: Artemisol płyn 100 g, kupili również:

Szukaj