Biotebal 5 mg x 90 tabl.


Biotebal to lek witaminowy na włosy i paznokcie polecany do stosowania w celu uzupełnienia niedoborów biotyny. Lek uzupełnia niedobór biotyny w organizmie, która wspomaga proces powstawania keratyny. Wzmacnia strukturę włosów i paznokci.
Wskazania Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny. Niedobór biotyny powoduje u ludzi zapalenie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość, zaburzenia przemiany tłuszczów.
Działanie Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
Przyjmowanie Zalecana dawka: 5 mg (1 tabletka) na dobę. Lek należy stosować regularnie.
Interakcje Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) oraz alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach. Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Ciąża Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.
Karmienie piersią Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka kobiecego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Z tego powodu leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.
Działania niepożądane Jak każdy lek, Biotebal może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i pokrzywka.
Przechowywanie Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30 C, w oryginalnym opakowaniu. Chronić przed wilgocią. Pojemnik przechowywać szczelnie zamknięty. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować leku Biotebal po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę co zrobić z lekami, które nie są już potrzebne. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
Składniki Substancją czynną leku jest: Biotyna. Każda tabletka zawiera 5 mg Biotyny. Pozostałe składniki leku to: Sorbitol (E 420), Magnezu stearynian, Krzemionka koloidalna.

Klienci, którzy kupili: Biotebal 5 mg x 90 tabl., kupili również:

Szukaj