Produkt chwilowo niedostępny

Clotrimazolum krem 0,01g/g 20 g ZIAJA


Nazwa: Clotrimazolum Ziaja
Postać: krem
Dawka: 0,01 g/g
Opakowanie: 20 g (tuba)
Skład: 1 g kremu zawiera 10 mg klotrimazolu
Działanie: Zawarty w kremie klotrimazol jest imidazolowym lekiem przeciwgrzybiczym. Podobnie jak inne leki z tej grupy działa uszkadzająco na błonę komórkową grzybów, powodując w konsekwencji śmierć komórki. Wykazuje aktywność w stosunku do większości grzybów, będących przyczyną zakażeń u ludzi, szczególnie do dermatofitów (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum), drożdżaków, przede wszystkim Candida albicans ale także i innych gatunków z rodzaju Candida. Praktycznie nie wchłania się ze skóry do krwiobiegu. Gromadzi się w rogowej warstwie naskórka.
Wskazania: Grzybice skóry i błon śluzowych wywołane przez różne szczepy dermatofitów, w tym grzybica pachwin, dłoni, stóp, grzybica międzypalcowa a także łupież pstry i rumieniowy. Skuteczny jest w leczeniu drożdżycy skóry (kandydoza) np. zanokcica drożdżakowa, wyprzenie drożdżakowe, drożdżyca paznokci i wałów paznokciowych.
Dawkowanie: Chorobowo zmienione powierzchnie skóry i błon śluzowych należy smarować cienką warstwą kremu z klotrimazolem, 2-3 razy dziennie, lekko wcierając.Po ustąpieniu ostrych dolegliwości leczenie należy jeszcze kontynuować przez co najmniej 4 tygodnie.

Klienci, którzy kupili: Clotrimazolum krem 0,01g/g 20 g ZIAJA, kupili również:

Szukaj