Contractubex żel 20 g


Zastosowanie:
Blizny ograniczające ruch, powiększone (hipertro-ficzne), obrzmiałe (o kształcie bliznowca) oraz nieestetyczne blizny pooperacyjne, po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe. Lek stosowany w leczeniu blizn różnego pochodzenia.
Dawkowanie:
Leczenie należy rozpocząć możliwie szybko po zagojeniu rany / zdjęciu szwów, gdy nie będzie już wysięków.Kilka razy na dobę wcierać delikatnie żel w skórę lub tkankę blizny, aż do całkowitego wchłonięcia. W przypadku blizn stwardniałych i zadawnionych można założyć na noc opatrunek z żelem.Leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od wielkości blizny lub występowania przykurczu.

Skład:
1 g żelu zawiera: substancje czynne: heparyna sodowa 50 j.m, ekstrakt płynny z cebuli 100 mg, alantoina 10 mg. substancje pomocnicze: kwas sorbowy, p-hydroksybenzoesan metylu, guma ksantanowa (Kelfrol F), polietylenoglikol 200, olejek zapachowy (Fragrance 231616), woda oczyszczona. Działanie:
Lek stymuluje gojenie się rany i przeciwdziała niefizjoloicznemu tworzeniu się blizny.
Wskazania:

Rany i możliwość niefizjologicznego tworzenia się blizny.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne- heparynę, ekstrakt płynny z cebuli, alantoinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku, niewyleczone rany, na blizny obejmujące duże powierzchnie skóry, uszkodzona skóra, błony śluzowe.

Działania niepożądane:
W rzadkich przypadkach może dojść do miejscowego podrażnienia skóry. Ostrzeżenia i środki ostrożności Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Klienci, którzy kupili: Contractubex żel 20 g, kupili również:

Szukaj