Produkt chwilowo niedostępny

D-Vitum Forte 2000 j.m. 120 kapsułek


Nazwa: D-Vitum forte 2000 j.m.
Postać: kaps.
Dawka: 2 000 j.m.
Opakowanie: 120 kaps.
Skład: SKŁADNIKI: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), żelatyna wieprzowa (składnik otoczki), witamina D3 (cholekalcyferol), polisorbat 20 (emulgator).Wartość odżywcza100 gDzienna porcja (1 kapsułka)Wartość energetyczna (energia)3368 kJ/817 kcal20,1 kJ/4,9 kcalTłuszcz, w tym:83,6 g500 mg- kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone)83,6 g500 mgWęglowodany, w tym:0 g0 g- cukry0 g0 gBłonnik0 g0 gBiałko16 g96,5 mgSól0 g0 gWitamina D38381 µg (167620%*)50 µg (2000 j.m., 1000%*)* % referencyjnej wartości spożycia
Działanie: Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Wspiera prawidłowe wchłanianie i wykorzystywanie wapnia i fosforu, a także bierze udział w procesie podziału komórek. Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej, pod wpływem promieniowania słonecznego UV. W okresie letnim synteza ta jest jednak ograniczona ze względu na stosowanie kosmetyków z filtrami UV i zalecanego osobom starszym oraz kobietom w ciąży unikania nadmiernej ekspozycji na słońce. W okresie jesienno-zimowym synteza witaminy D w skórze jest ograniczona z powodu zmniejszonego nasłonecznienia. U osób po 65 roku życia obserwuje się ponadto wyraźne zmniejszenie syntezy skórnej witaminy D.
Wskazania: Do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy D.
Dawkowanie: SPOSÓB UŻYCIA I DAWKOWANIE: zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Dawkowanie (dorośli): SPOSÓB UŻYCIA I DAWKOWANIE: zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Uwagi: PRZECHOWYWANIE: przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem.

Klienci, którzy kupili: D-Vitum Forte 2000 j.m. 120 kapsułek, kupili również:

Szukaj