Produkt chwilowo niedostępny

Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte 30 tabletek


Nazwa: Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte
Postać: tabl.
Dawka: -
Opakowanie: 30 tabl.
Skład: 1 tabletka zawiera: węglan wapnia, tlenek magnezu, skrobia ryżową (wypełniacz), emulgatory: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych,  gumę akacjową; subst. przeciwzbrylające: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu;  celulozę (wypełniacz);  subst. do stosowania na owierzchnię: hydroksypropylometylocelulozę i szelak; barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza; talk (subst. przeciwzbrylająca), glicerol (śr. nawilżający), monooleinian polioksyetylenosorbitolu (emulgator).Wart. energetyczna 1 tabletki: 1,1 kcal/ 4,6 kJ. Masa 1 tabletki: 1,56 g.Informacja dla chorych na cukrzycę: nie zawiera cukru.1 dzienna porcja (1 tabletka) zawiera:                       Ilość                            % ZDS*Magnez           175 mg                            58%Wapń              350 mg                            44%* % realizacji zalecanego dziennego spożycia
Działanie: Magnez i wapń: zwalczają skutki stresu usprawniają procesy koncentracji, wspomagają pracę sercaMagnez odgrywa ważną rolę w przenoszeniu bodźców nerwowych i w procesie skurczu mięśnia sercowego. Działa przeciwstresowo oraz wpływa regulująco na rytm serca. Zwiększone zapotrzebowanie na magnez występuje w warunkach stresu, w okresie intensywnej pracy umysłowej i osłabienia organizmu, a także w przypadku używania alkoholu, kawy lub środków przeczyszczających.  Jednocześnie dostarczanie odpowiednich ilości magnezu z pokarmem jest utrudnione, ponieważ podczas przygotowywania potraw i żywności następują istotne jego straty. U około 60% Polaków stwierdza się niedobory magnezu. Wapń korzystnie wpływa na procesy związane z  prawidłową budową układu kostnego oraz funkcjonowaniem mięśni. Działa obniżająco na ciśnienie krwi i jest niezbędny dla prawidłowej pracy mięśnia sercowego. Zwiększone zapotrzebowanie na wapń wstępuje m.in. w okresie menopauzy oraz u osób starszych.Preparat zalecany jako suplement diety dla młodzieży i osób dorosłych.
Wskazania: Zalecany w stanach stresu, w okresach intensywnej nauki lub osłabienia organizmu. Również w celu wspomagania pracy serca i dla wzmocnienia kości.
Dawkowanie: Zażywać 1 tabletkę dziennie po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Nie stosować na czczo. Nie rozgryzać, nie ssać. Tabletkę można dzielić.Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Zaleca się stosowanie zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia. Suplementy diety nie mogą być stosowane w zastępstwie zróżnicowanej diety.

Klienci, którzy kupili: Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte 30 tabletek, kupili również:

Szukaj