Efferalgan czopki 150 mg 10 szt.


Nazwa: Efferalgan
Postać: czop.doodbyt.
Dawka: 0,15 g
Opakowanie: 10 czop.
Wskazania: Wskazania do stosowania:-  leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia-  bóle różnego pochodzenia-  gorączka
Przeciwwskazania: Nie stosować leku Efferalgan, czopki doodbytnicze:-  jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan, czopki doodbytnicze,-  jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek-  jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa,-  jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,-  jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia,-  w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną pentazocyną-  u pacjenta po przebytym ostatnio zapaleniu odbytu, odbytnicy lub krwawieniu z odbytu.
Dawkowanie: -  czopki Efferalgan należy stosować doodbytniczo.-  przy podaniu dzieciom należy przestrzegać dawkowania w odniesieniu do masy ciała.-  w postaci czopków lek jest przeznaczona dla niemowląt i dzieci o masie ciała od 8 do 12 kg (w wieku około od 6 do 24 miesięcy): właściwa dawka to 1 czopek 150 mg, można ją powtarzać w razie konieczności co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.-  zalecana dawka dobowa: 60 mg na kg masy ciała, należy ją podać w 4 dawkach podzielonych, tzn. 15 mg/kg mc. co 6 godzin.-  okres stosowania czopków powinien być możliwie krótki.-  lek można stosować u dzieci poniżej 2 roku życia jedynie na zlecenie lekarza.

Klienci, którzy kupili: Efferalgan czopki 150 mg 10 szt., kupili również:

Szukaj