Produkt chwilowo niedostępny

Enterol 250 mg 10 sasz.


Nazwa: Enterol 250
Postać: prosz.do sp.zaw.doust.
Dawka: 0,25 g
Opakowanie: 10 sasz.
Skład: Jedna saszetka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdżaków Saccharomyces boulardii.Substancje pomocnicze:Jedna saszetka zawiera 32,5 mg laktozy jednowodnej i 471,9 mg fruktozy.Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: ? W ostrych biegunkach bakteryjnych, przebiegających bez krwi w kale i bez znacznego odczynu ogólnego, jako dodatek do nawodnienia u dorosłych i dzieci.? Zapobieganie biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków.? Jako dodatek do leczenia antybiotykami w nawracających zakażeniach Clostridium difficile.? Zapobieganie biegunkom związanym z żywieniem dojelitowym.
Przeciwwskazania: Nie stosować preparatu:- w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.- u pacjentów z cewnikiem założonym do żyły centralnej.
Działania niepożądane: Opisano bardzo rzadkie przypadki fungemii Saccharomyces boulardii z dodatnimi posiewami z krwi pacjenta. Przypadki te dotyczyły pacjentów hospitalizowanych, z założonym cewnikiem do żyły centralnej, pacjentów z zaburzeniami odporności i pacjentów z ciężkimi schorzeniami przewodu pokarmowego lub leczonych dużymi dawkami preparatu Enterol 250. We wszystkich przypadkach fungemia ustąpiła po zastosowaniu leczenia przeciwgrzybicznego lub po usunięciu cewnika z żyły centralnej. W czasie badań klinicznych niekiedy występowały bóle w nadbrzuszu i wzdęcia, które zwykle nie wymagały one przerwania leczenia.
Interakcje: Preparatu Enterol 250 nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwgrzybiczymi stosowanymi doustnie lub dożylnie, ponieważ zawarty w preparacie Enterol 250 Saccharomyces boulardii jest gatunkiem drożdżaków.
Dawkowanie: Lek należy stosować doustnie. 1 do 2 saszetek na dobę.Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości wody lub osłodzonego napoju, zmieszać i wypić. Proszek z saszetki może być także mieszany z pokarmami lub dodawany do butelki z pokarmem dziecka. W celu uzyskania najlepszego działania powinno się unikać stosowania bezpośrednio po posiłkach.Postać leku w saszetkach jest szczególnie zalecana do stosowania u dzieci i w przypadku żywienia dojelitowego.U dzieci:Wymieszać zawartość saszetki z pożywieniem dziecka. Mieszanka nie może być zbyt gorąca.W żywieniu dojelitowym:Należy dodać lek do mieszanki żywieniowej w czasie jej przygotowywania.
Środki ostrożności: Enterol 250 zawiera żywe komórki. Z tego powodu nie należy mieszać go ze zbyt gorącymi (o temperaturze powyżej 50ºC) lub zimnymi płynami, potrawami i z alkoholem.Leczenie preparatem Enterol 250 jest dodatkiem do niezbędnego nawodnienia pacjenta. Objętość podawanych płynów oraz droga ich podawania (doustna lub dożylna) powinna być dostosowana do nasilenia biegunki, wieku i stanu ogólnego pacjenta.Preparat Enterol 250 zawiera laktozę jednowodną, dlatego nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.Preparat Enterol 250 zawiera fruktozę, dlatego pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować tego produktu leczniczego.
Prowadzenie pojazdów: Nie stwierdzono wpływu preparatu Enterol 250 na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługiwania urządzeń mechanicznych i sprawność psychofizyczną.
Przedawkowanie: Brak danych dotyczących przedawkowania preparatu Enterol 250.
Ciąża: W badaniach na zwierzętach nie stwierdzono działania teratogennego. Nie ma klinicznych doniesień o wywoływaniu wad rozwojowych oraz działaniu uszkadzającym płód, jednak nie pozwala to na wykluczenie wszelkiego ryzyka. Dlatego ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży.LaktacjaZe względu na brak danych nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Klienci, którzy kupili: Enterol 250 mg 10 sasz., kupili również:

Szukaj