Hederasal syrop 125 g


Nazwa: Hederasal
Postać: syrop
Dawka: 0,0266 g/5ml
Opakowanie: 125 g
Skład: 100 g syropu zawiera: Wyciągu suchy z liści bluszczu(Hederae helicis folii extractum siccum, DER 4-8: 1) – 430,55 mg [ekstrahent: etanol 30%]substancje pomocnicze: potasu sorbinian, olejek anyżowy, glikol propylenowy, sorbitol 70 %, woda oczyszczona.
Wskazania: Syrop Hederasal® stosuje się w kaszlu, zwłaszcza z utrudnionym odkrztuszaniem zalegającej gęstej wydzieliny oraz pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.
Działania niepożądane: Przy zalecanych dawkach nie występują. Dawek tych nie należy przekraczać, gdyż mogą wystąpić podrażnienia żołądka i jelit, wymioty, biegunki. W przypadku pominięcia dawki nie stosować dawki podwójnej.
Interakcje: Nie są znane.
Dawkowanie: Syrop przyjmować nierozcieńczony, popić wodą.
Dawkowanie (dorośli):  Dorosłym 3 do 4 razy dziennie miarką po 5 ml lub 1 łyżeczce od herbaty.
Dawkowanie (dzieci): Przyjmować doustnie. Do opakowania dołączona jest miarka.Niemowlętom podawać przeciętnie 1 raz dziennie miarką po 2,5 mllub ½ łyżeczki od herbaty. Dawka zależy od stanu dziecka oraz jego masy ipowierzchni ciała.Dzieciom w wieku 1 – 5 lat 2 do 3 razy dziennie miarką po 2,5 ml lub ½ łyżeczkiod herbaty.Dzieciom w wieku 6 – 12 lat 2 razy dziennie miarką po 5 ml lub 1 łyżeczceod herbaty.
Prowadzenie pojazdów: Nie stwierdzono upośledzenia sprawności psychofizycznej przez preparat.
Przedawkowanie: Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.
Ciąża: Nie wykonano badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży i karmienia.Lek może być stosowany po konsultacji z lekarzem.
Uwagi: Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Klienci, którzy kupili: Hederasal syrop 125 g, kupili również:

Szukaj