Hemorol czopki 12 sztuk


Nazwa: Hemorol
Postać: czop.doodbyt.
Dawka: -
Opakowanie: 12 czop. (2x6szt.)
Skład: Matricariae extractum spissum (3:1); ekstrahent woda oczyszczona                           50 mgBelladonnae radicis extractum spissum (4:1); ekstrahent etanol 70% V/V                  20 mgExtractum compositum spissum (4:1) ex: Cytisi scoparii herba,Hippocastani cortice, Tormentillae rhizomate, Millefolii herba;                  ekstrahent etanol 40% V/V                                                                                   80 mgBenzocainum                                                                                                      100 mg
Działanie: - przeciwobrzękowo - przeciwzapalne - przeciwkrwotoczne - spazmolityczne - poprawia krążenie żylne
Wskazania: Lek stosowany tradycyjnie w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu. Stosowany także w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu oraz podrażnieniach i pęknięciach śluzówki odbytu.Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Przeciwwskazania: - nadwrażliwość na składniki leku
Interakcje: Nie są znane.
Dawkowanie (dorośli): - doodbytniczo 1 czopek na noc - w przypadkach cięższych 2-3 czopków w ciągu dnia
Dawkowanie (dzieci): powyżej 6 roku życia doodbytniczo 1 czopek na noc
Środki ostrożności: Przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku stwierdzenia krwi w stolcu należy zasięgnąć porady lekarza.Ze względu na działanie uczulające benzokainy zaleca się przeprowadzenie wywiadu w kierunku skłonności do uczuleń pacjenta oraz nie przekraczanie 7 dni stosowania produktu. W przypadku braku działania lub zaostrzenia objawów chorobowych należy przerwać stosowanie produktu.W przypadku dużych guzków krwawniczych może wystąpić uciskowa bolesność do czasu rozpuszczenia się czopka (ok. 5-10 min). Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci.
Ciąża: Ze względu na niebezpieczeństwo wystąpienia działania poronnego (wyciąg z żarnowca, escyna) preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet karmiących piersią.

Klienci, którzy kupili: Hemorol czopki 12 sztuk, kupili również:

Szukaj