Produkt chwilowo niedostępny

Histasolv 60 kapsułekCo to jest HISTAsolv?
Suplement diety zawierający enzym rozkładający histaminę.
Co zawiera i jak działa HISTAsolv?
Preparat zawiera wyciąg białkowy z nerek wieprzowych o zawartości 0,1% naturalnej oksydazy diaminowej (DAO), tj. enzymu rozkładającego histaminę. Preparat nie zawiera histaminy.
Histamina jest aminą biogenną, mediatorem reakcji alergicznej. Magazynowana jest w ziarnistościach komórek odpornościowych (np. komórek tucznych), skąd może być uwalniana w przebiegu reakcji alergicznej. Uwolnienie histaminy powoduje rozwój objawów alergicznych. Histamina występuje także w wielu produktach spożywczych. Za rozkład histaminy odpowiada enzym oksydaza diaminowa (DAO). Jeżeli aktywność tego enzymu jest wystarczająca, spożycie żywności zawierającej histaminę nie wiąże się z wystąpieniem objawów nietolerancji histaminy. U niektórych osób mogą jednakże występować niedobory DAO lub aktywność tego enzymu może być zahamowana, np. pod wpływem niektórych leków. Jeżeli aktywność tego enzymu jest niewystarczająca w stosunku do ilości histaminy zawartej w przyjmowanych artykułach spożywczych, mogą wystąpić objawy nietolerancji. Podrażniona błona śluzowa jelit reaguje zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi (biegunka, bóle brzucha, nudności, wzdęcia). Nietolerancja histaminy może także powodować: bóle i zawroty głowy, napady migreny, objawy skórne (wysypka, świąd, pokrzywka), kołatanie serca, trudności z oddychaniem, skurcz oskrzeli, katar i uczucie zatkanego nosa.
Dużą zawartość histaminy i innych amin biogennych stwierdza się w żywności z długim terminem ważności lub długodojrzewającej. Ponadto, niektóre produkty spożywcze aktywują uwalnianie endogennej histaminy w jelicie. Należą do nich: alkohol, zwłaszcza wina czerwone i musujące, sery, owoce morza, ryby i sosy rybne, surowe kiełbasy, takie jak salami lub bekon, kapusta kiszona, różne warzywa (np. pomidory, szpinak, bakłażan), różne owoce (np. truskawki, ananasy, banany). Łączne spożycie produktów zawierających duże ilości histaminy, np. alkoholu z serem długodojrzewającym, może prowadzić do bardziej nasilonych objawów reakcji nietolerancji histaminy.
Przyjęcie preparatu przed posiłkiem zwiększa ilość DAO w jelicie cienkim i zwiększa zdolność do rozkładu histaminy.
Kiedy stosować HISTAsolv?
Suplementacja diety w oksydazę diaminową (DAO), enzym rozkładający histaminę, w celu ograniczenia objawów związanych z nietolerancją histaminy.
Kiedy nie stosować tego preparatu?
Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu, jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując HISTAsolv?
Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.
Alkohol i niektóre leki mogą hamować aktywność oksydazy diaminowej.
Wyciąg białkowy z nerek wieprzowych będący źródłem oksydazy diaminowej nie zawiera histaminy.
Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?
Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.
Dawkowanie preparatu HISTAsolv
Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.
Przyjmować 1 kapsułkę 15 minut przed posiłkiem zawierającym histaminę. Maksymalnie 3 kapsułki na dobę (co odpowiada 3 posiłkom zawierającym histaminę).
Kapsułki należy połykać w całości, nie rozgryzać, nie rozgniatać, popić wodą. W przypadku trudności z połykaniem można otworzyć kapsułkę i połknąć jej zawartość w całości, bez rozgryzania, popijając wodą.
Czy można stosować HISTAsolv w okresie ciąży i karmienia piersią?
Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu.
Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.
Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?
Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.

Klienci, którzy kupili: Histasolv 60 kapsułek, kupili również:

Szukaj