Ibum 200 mg 60 kaps.


Nazwa: Ibum
Postać: kaps.miękkie
Dawka: 0,2 g
Opakowanie: 60 kaps. (4x15)
Skład: Contens in 1 capsula: Ibuprofenum 200mg
Działanie: Preparat działa: - przeciwbólowo, - przeciwgorączkowo. - przeciwzapalnie.
Wskazania: Wskazania do stosowania:• Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:-         bóle głowy (w tym także migreny)-         bóle zębów-         bóle mięśniowe, stawowe i kostne-         bóle po urazach-         nerwobóle-         bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie• Bolesne miesiączkowanie • Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)
Przeciwwskazania: • nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego• choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ• ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca• nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej• III trymestr ciąży• nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)• skaza krwotoczna• dzieci do 12 roku życia
Działania niepożądane: - zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - odczyny alergiczne - bóle i zawroty głowy - obrzęki - senność - upośledzenie czynności wątroby i nerek - niedokrwistość hemolityczna - trombocytopenia - granulocytopenia
Interakcje: - probenacyd i sulfinpirazon przedłużają działanie ibuprofenu - ibuprofen - nasila toksyczne działanie metotreksatu - zwiększa stężenie podawanego litu - zmniejsza działanie spironolaktonu i innych leków moczopędnych - w przypadku łącznego stosowania preparatu z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryn mogą wystąpić krwawienia
Dawkowanie (dorośli): -doustnie - 1,2 g dziennie w 3 - 4 dawkach przez 2 - 4 tygodnie - dawka optymalna wynosi 600mg - 1,2 g dziennie
Dawkowanie (dzieci): - doustnie tabletki bądź zawiesina - powyżej 12 roku życia 20 mg/kg masy ciała dziennie w 3 dawka podzielonych

Klienci, którzy kupili: Ibum 200 mg 60 kaps., kupili również:

Szukaj