MD-SHOULDER (bark) 10 amp.x 2 ml


Nazwa: MD-SHOULDER
Postać: -
Dawka: -
Opakowanie: 10 amp.a 2ml
Skład: Skład: KolagenSubstancje pomocnicze: Iris, NaCI, woda do iniekcji.
Działanie: MD-SHOULDER może być stosowany jako osobny zabieg, lub w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi z tej samej serii, aby odpowiednio dostosować leczenie, w zależności od poprawy klinicznej.Jeśli konieczne jest leczenie wspomagające, w przypadku ostrego bólu, MD-SHOULDER może być podawany w połączeniu z MD-NEURAL, MD-POLY oraz MD-MUSCLE (jednocześnie z jednym lub kilkoma).Ponadto, jeśli wymagane jest wsparcie macierzy tkanki łącznej, lub kiedy dąży się do spowolnienia fizjologicznego procesu starzenia, MD-NEURAL, MD-POLY i MD-MUSCLE mogą być stosowane w połączeniu z MD-MATRIX i MD-TISSUE,Produkt może być również stosowany jako wsparcie mechaniczne w leczeniu następujących chorób:- Choroba zwyrodnieniowa stawu barkowego (w połączeniu z MD-POLY)- Zespół rotatorów (Rotator cuff syndrome) (w połączeniu z MD-MUSCLE)- Zespół bólowy barkowo-ramienny (w połączeniu z MD-NEURAL i MD-MUSCLE)- Frozen shoulder (w połączeniu z MD-MUSCLE)- Ból ramienia wynikający z przemieszczenia w stawie (w połączeniu z MD-NEURAL)- Zapalenie w stawie łokciowym - łokieć tenisisty, golfisty (w połączeniu z MD-NEURAL i MD-POLY)Schemat podawania może być różny, w zależności od potrzeb indywidualnych.
Wskazania: MD-SHOULDER: Zapalenie tkanek okołostawowych stawu barkowego (w połączeniu z MD-POLY). Ból barku (w połączeniu z MD-MUSCLE). Zespół barkowo-ramienny (w połączeniu z MD-NEURAL i MD-MUSCLE). Bark zamrożony (frozen shoulder) (w połączeniu z MD-MUSCLE). Ból barku, związany z przemieszczeniem w stawie, unieruchomieniem terapeutycznym; zapalenie stawu łokciowego (łokieć tenisisty, golfisty) (epicondylitis).MD-SHOULDER jest wyrobem medycznym stosowanym w celu ułatwienia poruszania się poprzez redukcję fizjologicznych zwyrodnień stawów i tkanek oraz równoważenie wszelkich uszkodzeń spowodowanych przez:- procesy starzenia- wady postawy- współistniejące choroby przewlekłe- uderzenia i urazyzanieczyszczeniaMD-SHOULDER jest wyrobem medycznym poprawiającym zdolność ruchową stawów ramienia. Do jego głównych oddziaływań leczniczych zalicza się:- Efekt bariery- Działanie smarujące- Wsparcie mechaniczne przy podawaniu innych leczniczych substancji farmakologicznych.MD-SHOULDER jest wyrobem medycznym, który może być stosowany przez wykwalifikowany personel w prywatnych i państwowych placówkach medycznych aby:- Poprawiać funkcje ruchowe stawów ramienia i ręki.- Wspomagać rozciąganie mięśni.- Wzmacniać tkankę mięśniową.- Uśmierzać miejscowy ból i ból spowodowany poruszaniem się.
Przeciwwskazania: Brak zaobserwowanych przypadków nadwrażliwości na MD-SHOULDER. Niemniej jednak, pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani testowi poprzez iniekcję miejscową wykonaną na ramieniu, a następnie obserwowani przez 1 godzinę.
Dawkowanie: Protokół leczenia:1-2 zabiegi raz w tygodniu przez 10 tygodni.Metoda iniekcji okołostawowej: (miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę na głębokość 2-4 mm).W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:Materiały do aseptycznego przygotowania powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w sprayu do skóryIgły: sterylne 27 GStrzykawki: rozmiar 5 lub 10 cc, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięciaMetoda iniekcji dostawowej:W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:Materiały do aseptycznego przygotowania powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w sprayu do skóry (Zaleca się zastosowanie znieczulenia miejscowego na skórze w okolicy wykonywania zabiegu.)Igły: sterylne 22 GStrzykawki: rozmiar 5 lub 10 cc, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięcia  Ramię – Iniekcja dostawowa - dojście przednieDojście przednie. Jeśli pacjent ułoży rękę na udzie i rozluźni mięśnie ramienia, można wyczuć staw ramienny umieszczając palce pomiędzy wyrostkiem kruczym a głową ramienną. Jeśli ramię zostanie obrócone do środka, można wyczuć jak głowa ramienna przesuwa się do środka, a obszar ścięgna będzie we wgłębieniu dokładnie poprzecznie do wyrostka kruczego. Igła 22 G może zostać wprowadzona poprzecznie do wyrostka kruczego. Wprowadzić igłę w obszar ścięgna.  Ramię – Iniekcja dostawowa - dojście tylneDojście tylne. Tylną część stawu ramiennego możemy zlokalizować prosząc pacjenta o obrócenie ramienia. Pozycja ta może być uzyskana poprzez umieszczenie dłoni pacjenta na przeciwnym ramieniu. Głowę ramienną można wtedy wyczuć umieszczając palec na tylnej części ramienia wzdłuż wyrostka barkowego łopatki podczas obracania ramieniem. Igła 22 G może zostać wprowadzona około 1 cm poniżej górnej krawędzi wyrostka barkowego łopatki i powinna być skierowana w górę i   przyśrodkowo. 
Środki ostrożności: Ból ramienia wymaga diagnostyki różnicowej w celu wykrycia ewentualnego przewlekłego zespołu szyjnego, choroby niedokrwiennej serca (zaostrzonej/przewlekłej, tylko po lewej stronie), choroby pęcherzyka żółciowego (tylko po prawej stronie), bólu nerwu szyjno-barkowego, punkty spustowe bólu w mięśniu czworobocznego. Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły, lub z powierzchownej reakcji skóry.Oczyszczenie skóry / dezynfekcja jest konieczna przed i po podaniu. Bakterie ropotwórcze mogą spowodować, że w okolicy wkłucia utworzy się ropień.PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA MAŁYCH DZIECI. Nie używać po upływie terminu ważności. Termin ważności odnosi się do produktów prawidłowo przechowywanych w nieotwartym opakowaniu. Po otwarciu, należy zużyć produkt natychmiast. Zalecenia w przypadku uszkodzenia sterylnych ampułekNie używać jeśli naklejka uszczelniająca jest otwarta, lub jeśli ampułka nie jest całkowicie szczelna.Zawartość ampułki musi zostać wstrzyknięta natychmiastowo po jej otwarciu.

Klienci, którzy kupili: MD-SHOULDER (bark) 10 amp.x 2 ml, kupili również:

Szukaj