Produkt chwilowo niedostępny

MD-SMALL JOINTS (małe stawy) 10 amp.x 2 ml


Nazwa: MD-SMALL JOINTS
Postać: -
Dawka: -
Opakowanie: 10 amp.a 2ml
Skład: Skład: KolagenSubstancje pomocnicze: Drosera (rosiczka), NaCI, woda do iniekcji.
Działanie: MD-SMALL JOINTS może być stosowany jako osobny zabieg, lub w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi z tej samej serii, aby odpowiednio dostosować leczenie, w zależności od poprawy klinicznej.Jeśli konieczne jest leczenie wspomagające, w przypadku ostrego bólu, MD-SMALL JOINTS może być podawany w połączeniu z MD-NEURAL, MD-POLY oraz MD-MUSCLE (jednocześnie z jednym lub kilkoma).Ponadto, jeśli wymagane jest wsparcie macierzy tkanki łącznej, lub kiedy dąży się do spowolnienia fizjologicznego procesu starzenia, MD-NEURAL, MD-POLY i MD-MUSCLE mogą być stosowane w połączeniu z MD-MATRIX i MD-TISSUE,Produkt może być również stosowany jako wsparcie mechaniczne w leczeniu następujących chorób:- Choroba zwyrodnieniowa stawów międzypaliczkowych- Zmiany zwyrodnieniowe stawu śródręczno-nadgarstkowego kciuka- Ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów (choroba Forestiera)- Ból związany z chorobą zwyrodnieniową w palcu młotkowatym- Zespół cieśni nadgarstka (w połączeniu z MD-NEURAL)- Choroba De Quervaina (w połączeniu z MD-NEURAL)- Ból śródstopia- Ból śródstopia z towarzyszącym nerwiakiem Mortona (w połączeniu z MD-NEURAL)- Reumatoidalne zapalenie stawów dłoni/stopy (w połączeniu z MD-POLY)- Ból ścięgien dłoni/stopy spowodowany długotrwałym unieruchomieniem.Schemat podawania może być różny, w zależności od potrzeb indywidualnych.
Wskazania: MD-SMALL JOINTS jest wyrobem medycznym stosowanym w celu ułatwienia poruszania się poprzez redukcję fizjologicznych zwyrodnień stawów i tkanek oraz równoważenie wszelkich uszkodzeń spowodowanych przez: - procesy starzenia- wady postawy- współistniejące choroby przewlekłe- uderzenia i urazy- zanieczyszczeniaMD-SMALL JOINTS jest wyrobem medycznym poprawiającym zdolność ruchową małych stawów, takich jak stawy w stopie, dłoni i kostce. Do jego głównych oddziaływań leczniczych zalicza się:1.Efekt bariery2.Działanie smarujące3.Wsparcie mechaniczne przy podawaniu innych leczniczych substancji farmakologicznych.MD-SMALL JOINTS jest wyrobem medycznym, który może być stosowany przez wykwalifikowany personel w prywatnych i państwowych placówkach medycznych aby:- Poprawiać funkcje ruchowe małych stawów w obrębie dłoni, stopy i kostki.- Wspomagać rozciąganie mięśni.- Wzmacniać tkankę mięśniową.- Uśmierzać miejscowy ból i ból spowodowany poruszaniem się.
Przeciwwskazania: Brak zaobserwowanych przypadków nadwrażliwości na MD-SMALL JOINTS. Niemniej jednak, pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani testowi poprzez iniekcję miejscową wykonaną na ramieniu, a następnie obserwowani przez 1 godzinę.
Dawkowanie: Protokół leczenia:1 zabieg raz w tygodniu przez 10 tygodni.Metoda iniekcji okołostawowej: (miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę na głębokość 2-4 mm).W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:Materiały do aseptycznego przygotowania powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w sprayu do skóryIgły: sterylne 27 GStrzykawki: rozmiar 5 lub 10 cc, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięciaMetoda iniekcji dostawowej:W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:Materiały do aseptycznego przygotowanie powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w sprayu do skóry (Zaleca się zastosowanie znieczulenia miejscowego na skórze w okolicy wykonywania zabiegu.)Igły: sterylne 22 GStrzykawki: rozmiar 5 lub 10 cc, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięcia Podanie dostawowe w okolicy kostkiStawy stopy mogą być leczone przez zastosowanie iniekcji dostawowych w kostkę. Ten zabieg może być również stosowany na staw skokowy.W przypadku dojścia przyśrodkowego i bocznego, stopa jest najpierw ustawiana pod kątem około 45 stopni w zgięciu podeszwowym. Kostka – dojście dostawowe Dojście przyśrodkowe. Igła 22 G umieszczana jest proksymalnie i poprzecznie w odległości około 4 cm od  końca dystalnego kostki przyśrodkowej. Flexor hallucis longus tendon jest dokładnie poprzeczny do tego miejsca. Igła skierowana jest 45 stopni w tył, lekko w górę i bocznie. Dojście boczne. Igła 22 G umieszczana jest proksymalnie i przyśrodkowo w odległości około 1 cm od końca dystalnego kostki bocznej. Igła skierowana jest 45 stopni w tył, lekko w górę i przyśrodkowo.Obszary anatomiczne szczególnie wrażliwe na ból jak palce rąk i stóp należy znieczulić chlorkiem etylu w aerozolu, przez 2-3 sek. z odległości 20 cm, przed wykonaniem iniekcji.
Środki ostrożności: Ból dłoni/stopy i małych stawów wymaga diagnostyki różnicowej w celu wykrycia ewentualnego pierwotnego bólu o charakterze nerwowym, bólu pourazowego, bólu wtórnego wywołanego obecnymi lub przeszłymi złamaniami kości.Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły, lub z powierzchownej reakcji skóry.Oczyszczenie skóry / dezynfekcja jest konieczna przed i po podaniu. Bakterie ropotwórcze mogą spowodować, że w okolicy wkłucia utworzy się ropień.PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA MAŁYCH DZIECI. Nie używać po upływie terminu ważności. Termin ważności odnosi się do produktów prawidłowo przechowywanych w nieotwartym opakowaniu. Po otwarciu, należy zużyć produkt natychmiast. Zalecenia w przypadku uszkodzenia sterylnych ampułekNie używać jeśli naklejka uszczelniająca jest otwarta, lub jeśli ampułka nie jest całkowicie szczelna.Zawartość ampułki musi zostać wstrzyknięta natychmiastowo po jej otwarciu.

Klienci, którzy kupili: MD-SMALL JOINTS (małe stawy) 10 amp.x 2 ml, kupili również:

Szukaj