Produkt chwilowo niedostępny

Mobilat żel 50 g


Nazwa: Mobilat
Postać: żel
Dawka: (0,2g+1g+2g)/100g
Opakowanie: 50 g
Skład: 100 g żelu zawiera:- polisiarczan mukopolisacharydowy 0,2 g- kwas salicylowy 2,0 g- wyciąg z kory nadnerczy 1,0 g(zawiera 20 mg steroidów nadnerczy)- Podłoże żelu do 100,0 gSubstancje pomocnicze:- wersenian sodu, - olejek rozmarynowy, - glikol propylenowy, - kwas poliakrylowy, - etanoloamina, - 2-propanol, - woda oczyszczona.
Działanie: Preparat Mobilat zawiera wyciąg z kory nadnerczy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwwysiękowych. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo wywiera efekt przeciwbólowy i ułatwia penetrację do tkanek biologicznie czynnych składników preparatu Mobilat. Polisiarczan mukopolisacharydowy działa przeciwzapalnie i obniża miejscowo krzepliwość krwi, zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.
Wskazania: - Leczenie urazowych zmian stawowych i krwiaków; - Leczenie w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien oraz bólów występujących podczas ruchu.
Przeciwwskazania: Mobilat jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy go także stosować w ospie wietrznej,w odczynach poszczepiennych, w zakażeniach bakteryjnych skóry, także na tle swoistym (gruźlica, kiła) i zakażeniach grzybiczych umiejscowionych w okolicy,w której planowano zastosować Mobilat. Przeciwwskazane jest także stosowanie preparatu Mobilat na dużej powierzchni skóry przez dłuższy czas w okresie ciąży,u niemowląt i małych dzieci, a także przy niewydolności nerek. W przypadku niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, jak też w przypadku chorych z niewydolnością nerek o zastosowaniu preparatu Mobilat powinien zadecydować lekarz. Matki karmiące piersią nie mogą stosować preparatu Mobilatw okolicy piersi. Maść Mobilat powinna być stosowana na nieuszkodzoną skóręi należy unikać kontaktu maści z otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi.
Działania niepożądane: W odosobnionych przypadkach mogą wystąpić miejscowe podrażnienia skóry lub uczulenia kontaktowe.
Interakcje: Kwas salicylowy może zwiększyć wchłanianie innych leków stosowanych miejscowo. Przedłużone stosowanie preparatu Mobilat na dużych obszarach skóry może prowadzić do zwiększenia toksyczności metotreksanianu oraz działania hipoglikemizującego sulfonylomocznika.
Dawkowanie: Mobilat żel jest preparatem do stosowania miejscowego, na skórę. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej 1-3 razy dziennie nakładać w zależności od leczonej powierzchni ciała, 5-15 cm wyciśniętego żelu. Żel Mobilat można stosować w połączeniu z fizykoterapią. W przypadku jonoforezy Mobilat powinien być nakładany pod katodę. Podstawa żelu zawierająca alkohol zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie przez skórę, a dodatkowo wywiera efekt chłodzący. Miejsc leczonych żelem Mobilat nie należy przykrywać opatrunkami. Przedłużone stosowanie preparatu Mobilat na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.
Uwagi: - Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersiąU kobiet w ciąży preparatu Mobilat nie należy stosować na dużych obszarach skóry, a może on być stosowany jedynie po uważnym rozważeniu przez lekarza korzyścii zagrożeń. Matki karmiące piersią nie mogą stosować preparatu Mobilatw okolicy piersi. - Wpływ leku na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizycznąLek nie wpływa na sprawność psychofizyczną.

Klienci, którzy kupili: Mobilat żel 50 g, kupili również:

Szukaj