Nasivin Baby, 0,1 mg/ml, krople do nosa, 5 ml PrzeziębienieLek Nasivin Baby zawiera jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, który zwęża naczynia krwionośne. Skład
Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek.
1 ml roztworu zawiera 0,1 mg oksymetazoliny chlorowodorku.
1 kropla roztworu zawiera 2,8 mikrogramów oksymetazoliny chlorowodorku.
Inne składniki leku to: kwas cytrynowy jednowodriy, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda oczyszczona. Dawkowanie
Lek Nasivin Baby należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z zaleceniami podanymi w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się lekarzem.
Lek Nasivin Baby jest przeznaczony wyłącznie do podawania donosowego (również w zapaleniu trąbki słuchowej i w zapaleniu ucha środkowego). Opakowanie leku powinno być używane tylko przez jedną osobę.
Niemowlęta powyżej 3. miesiąca życia do ukończenia 1. roku życia: wkraplać po 1 do 2 kropli Nasivin Baby do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.
Leku nie należy stosować dłużej niż 5 do 7 dni. Działanie
Podanie leku Nasivin Baby zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego. Nasivin Baby nie zawiera substancji konserwujących.
Wskazania
Lek Nasivin Baby stosuje się w obrzęku błon śluzowych występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, za aleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.
Nasivin Baby jest przeznaczony do stosowania u niemowląt powyżej 3. miesiąca życia do ukończenia 1. roku życia.

Klienci, którzy kupili: Nasivin Baby, 0,1 mg/ml, krople do nosa, 5 ml Przeziębienie, kupili również:

Szukaj