Produkt chwilowo niedostępny

Olbas Oil płyn 10 ml.


Nazwa: Olbas Oil
Postać: płyn do sporz. inh. parowej
Dawka: -
Opakowanie: 10 ml (butelka)
Skład: Cajeputi oleum (olejek kajeputowy) 18,50 g; Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy) 0,10 g; Eucalypti  aetheroleum (olejek eukaliptusowy) 35,45 g; Juniperi aetheroleum  (olejek jałowcowy) 2,70 g; Menthae arvensis aetheroleum (olejek miętowy) 35,45 g; Methylis salicylas (salicylan metylu) 3,70 g, Levomentholum (mentol) 4,10 g.
Działanie: - usuwają obrzęk śluzówki nosa i nosogardła - przeciwbólowo
Wskazania: Wskazania do stosowania:Produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jegoskuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.Inhalacje: katar występujący w czasie przeziębień, pomocniczo w chorobach zatokprzynosowych.Zewnętrznie: bóle reumatyczne i mięśniowe.
Przeciwwskazania: Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować u osób z chorobami alergicznymi układu oddechowego. Nie należy stosować zewnętrznie u dzieci i młodzieży chorujących na atopowe zapalenie skóry. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia, u dzieci poniżej 7 roku życia należy stosować wyłącznie w postaci inhalacji swobodnych. Nie należy aplikować preparatu w okolicy twarzy u dzieci. Nie stosować doustnie. Olejek kajeputowy zawiera metyloeugenol, który przy stosowaniu doustnym może działać mutagennie. W przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Działania niepożądane: Jak każdy lek Olbas oil może powodować objawy niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie:  Do inhalacji w czasie kataru: Dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia: skropić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa lub wierzch dłoni i wdychać ulatniające się opary. Efekt parowania można wzmocnić dodając kilka kropli olejku do kubka z ciepłą ( nie gorącą) wodą. Dzieci od 3 do 7 lat: skropić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa lub poszewkę kołdry i wdychać ulatniające się opary. Zewnętrznie: dorośli: w bólach reumatycznych i mięśniowych wcierać niewielką ilość olejku w bolące miejsce 3 razy dziennie.
Uwagi: - unikać kontaktu z oczami Podmiot odpowiedzialny: G. R. Lane Health Products LTD., Sisson Road, Gloucester, GL2 0GR, Wielka Brytania. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr R/0459 wydane przez MZ. Informacja o leku: Axellus Sp. z o.o., ul. Puławska 17, 02-515 Warszawa, Data powstania materiału reklamowego: 12.2009; Lek dostępny bez recepty w aptekach.

Klienci, którzy kupili: Olbas Oil płyn 10 ml., kupili również:

Szukaj