Produkt chwilowo niedostępny

PHARMACERIS REGENOVUM Preparat ochronny zapobiegający otarciom i odparzeniom 100ml


SKŁADNIKI AKTYWNE:
skrobia z tapioki, tlenek cynku

WSKAZANIA:
Wyrób do stosowania na skórę w miejscach szczególnie narażonych na tarcia: w fałdach brzusznych, pod pachami, w pachwinach, na udach, pod piersiami oraz między palcami rąk i stóp. Wskazany do stosowania w przypadku skóry cienkiej i wrażliwej, z otarciami, odparzeniami, zaczerwienieniami i podrażnieniami w celu zredukowania występujących dolegliwości. Profilaktycznie, w celu zapewnienia ochrony przed możliwymi uszkodzeniami i skutkami otarć mechanicznych w miejscach tarcia fałdów skórnych oraz w miejscach o ograniczonym dostępie powietrza.

DZIAŁANIE:
Preparat zawierający sproszkowaną skrobię tworzy na skórze barierę fizyczną pochłaniającą nadmiar wilgoci i zapobiegającą otarciom, odparzeniom, zaczerwienieniom, podrażnieniom oraz związanym z tym dolegliwościom bólowym i infekcjom. Mechanizm działania polega na wiązaniu wilgoci oraz zwiększeniu poślizgu w miejscach narażonych na tarcia fałdów skórnych. Łagodzi świąd i pieczenie. Zmniejsza dyskomfort wynikający z uszkodzenia powierzchniowych warstw skóry. Tworząc barierę fizyczną wzmacnia jej właściwości ochronne. Przynosi ulgę w miejscach otarć.

SPOSÓB UŻYCIA:
Wyrób przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego, miejscowo na skórę w miejscach narażonych na tarcia: w fałdach brzusznych, pod pachami, w pachwinach, na udach, pod piersiami oraz między palcami rąk i stóp. Przed użyciem energicznie wstrząsnąć tubę. Na umytą i dokładnie osuszoną skórę nanieść i równomiernie rozprowadzić preparat, poczekać do wyschnięcia. Preparat może brudzić ubrania. Przed użyciem zerwać zabezpieczenie. Stosować 1-2 razy dziennie lub w miarę potrzeb. Wyrób przeznaczony dla osób powyżej 12. roku życia.
Szukaj