Procto-Glyvenol 10 czopków


Wskazania i działanie:
Procto-Glyvenol® to lek na hemoroidy bez recepty w postaci czopków doodbytniczych. Przeznaczony jest do miejscowego leczenia wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidów.
Procto-Glyvenol® to jedyne czopki w Polsce, zawierające połączenie tribenozydu i lidokainy. Tribenozyd działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwświądowo. Zapobiega również uszkodzeniu śródbłonka naczyń krwionośnych. Lidokaina jest substancją miejscowo znieczulającą. Łagodzi przykre dolegliwości związane z hemoroidami, takie jak ból, świąd i pieczenie.
?Szybka ulga - działa już po 10 minutach!
?Potrójny mechanizm działania: przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwświądowy.
?Skuteczny lek na hemoroidy w ciąży (od 4-ego miesiąca) i podczas karmienia piersią.
Co zawiera lek na hemoroidy Procto-Glyvenol® – skład:
Substancjami czynnymi czopków na hemoroidy Procto-Glyvenol® są tribenozyd (Tribenosidum) i lidokaina (Lidocainum). 1 czopek zawiera 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy. Substancjami pomocniczymi są tłuszcze (Witepsol E85 i Witepsol W35). Postać farmaceutyczna: czopki – żółtawobiałe, stożkowatego kształtu, jednolite, bez pęknięć, lekko tłuste, niemiękkie

Dawkowanie - jak stosować Procto-Glyvenol®?
Podanie doodbytnicze. 1 czopek rano oraz 1 czopek wieczorem – aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując 1 czopek raz na dobę. Nie należy przekraczać zalecanych dawek leku. Należy dokładnie umyć ręce po każdym zastosowaniu leku. Jeśli po upływie 7 dni stosowania nie nastąpiła poprawa lub pojawiły się inne, nieobserwowane wcześniej objawy, należy zwrócić się do lekarza, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny tych dolegliwości. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przeciwwskazania / Kiedy nie stosować leku Procto-Glyvenol®?
?przy nadwrażliwości na tribenozyd, lidokainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą, lub na inne leki znieczulenia miejscowego o budowie amidowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Aby uzupełnić leczenie hemoroidów czopkami bez recepty Procto-Glyvenol®, zaleca się utrzymywanie należytej higieny okolicy odbytu, stosowanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych oraz stosowanie racjonalnej diety w celu utrzymania odpowiednio miękkiej konsystencji stolca. Przed rozpoczęciem stosowania leku ProctoGlyvenol® w postaci czopków u osób z zaburzeniami czynności wątroby należy omówić to z lekarzem. Lek ProctoGlyvenol® w postaci czopków należy stosować z zachowaniem ostrożności u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby. Czopków na hemoroidy Procto-Glyvenol® nie należy stosować u dzieci, ponieważ nie są dostępne dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania w tej grupie wiekowej.
Nie wolno stosować leku doustnie.
Należy unikać kontaktu z oczami.
Procto-Glyvenol® w ciąży i w czasie karmienia piersią Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Leku na hemoroidy Procto-Glyvenol® nie należy stosować podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. Czopki Procto-Glyvenol® mogą być stosowane od 4-ego miesiąca ciąży oraz w okresie karmienia piersią, pod warunkiem nieprzekraczania zalecanych dawek. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Procto-Glyvenol® nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Rzadko występujące działania niepożądane(więcej niż 1 osoba na każde 10 000 leczonych, mniej niż 1 osoba na każde 1000 leczonych):
Pokrzywka, świąd w miejscu podania, wysypka w miejscu podania, ból w miejscu podania
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 osoby na 10 000):
Reakcja anafilaktyczna, zaburzenia sercowo-naczyniowe, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy

Przechowywanie / Termin ważności:
?Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.
?Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
?Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na
pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Klienci, którzy kupili: Procto-Glyvenol 10 czopków, kupili również:

Szukaj