Strepsils Junior truskawkowy 24 pastylek do ssania


Nazwa: Strepsils Junior
Postać: pastyl.twarde
Dawka: 0,6mg+1,2mg
Opakowanie: 24 pastyl.
Skład: Jedna pastylka twarda zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego (Alcohol 2,4dichlorobenzylicus) i 0,6 mg amylometakrezolu (Amylmetacresolum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: Jedna pastylka twarda zawiera maltitol i izomalt. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: Do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Działania niepożądane: Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości i bolesność języka.
Interakcje: Dotychczas nie są znane klinicznie istotne interakcje.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat : Jedną pastylkę należy ssać powoli co 2 - 3 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż 8 pastylek na dobę. Osoby w wieku podeszłym: Nie ma konieczności zmniejszenia dawki u osób w wieku podeszłym. Do stosowania doustnego.
Środki ostrożności: Jeśli objawy utrzymują się, należy zastosować inne leczenie. Wartość kaloryczna jednej pastylki wynosi 5,5 kcal/23kJ. Ze względu na zawartość maltitolu i izomaltu, produktu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.
Prowadzenie pojazdów: Nie jest znany wpływ produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Przedawkowanie nie powinno być przyczyną innych zaburzeń niż dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Należy zastosować leczenie objawowe.
Ciąża: Nie określono bezpieczeństwa stosowania produktu Strepsils Junior w czasie ciąży i karmienia piersią. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w przypadku zalecania produktu kobietom w ciąży lub karmiącym piersią.

Klienci, którzy kupili: Strepsils Junior truskawkowy 24 pastylek do ssania, kupili również:

Szukaj