Produkt chwilowo niedostępny

Strepsils z mentolem i eukaliptusem 24 pastylki do ssania


Nazwa: Strepsils z mentolem i eukaliptusem
Postać: pastyl.twarde
Dawka: 0,6mg+1,2mg
Opakowanie: 24 pastyl.
Skład: Jedna pastylka twarda zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego (Alcohol 2,4-dichlorobenzylicus) i 0,6 mg amylometakrezolu (Amylmetacresolum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: Jedna pastylka twarda zawiera około 1,5 g syropu z sacharozy i 1 g syropu z glukozy. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: Do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Działania niepożądane: Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości i bolesność języka.
Interakcje: Dotychczas nie są znane klinicznie istotne interakcje.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: Jedną pastylkę należy ssać powoli, co 2 - 3 godziny. Osoby w wieku podeszłym: Nie ma konieczności zmniejszenia dawki u osób w wieku podeszłym. Do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej.
Środki ostrożności: Jeśli objawy utrzymują się, należy zastosować inne leczenie. Ze względu na zawartość glukozy i sacharozy, produktu leczniczego nie należy stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Jedna pastylka zawiera około 1,5 g syropu z sacharozy i 1 g syrop z glukozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.
Prowadzenie pojazdów: Nie jest znany wpływ produktu leczniczego na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Przedawkowanie nie powinno być przyczyną innych zaburzeń niż dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Należy zastosować leczenie objawowe.
Ciąża: Nie określono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Strepsils z mentolem i eukaliptusem w czasie ciąży i karmienia piersią. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w przypadku zalecania produktu leczniczego kobietom w ciąży lub karmiącym piersią.

Klienci, którzy kupili: Strepsils z mentolem i eukaliptusem 24 pastylki do ssania, kupili również:

Szukaj