Produkt chwilowo niedostępny

Urosan fix 20 saszetek


Nazwa: Urosan
Postać: zioła do zaparzania w saszetkach
Dawka: 2 g
Opakowanie: 20 toreb.
Skład: 1 saszetka 2,0 g zawiera: Ziele skrzypu (Equiseti herba) 0,8 g Liść brzozy (Betulae folium) 0,7 g Korzeń podróżnika (Cichorii radix) 0,3 g Liść borówki brusznicy (Vitis idaeae folium) 0,2 g 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Zioła do zaparzania, w saszetkach.
Działanie: Moczopędnie.
Wskazania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany: - pomocniczo w łagodnych zaburzeniach układu moczowego, jako środek zwiększający diurezę w celu przepłukania dróg moczowych - pomocniczo w łagodzeniu dolegliwości dróg moczowych, takich jak uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i/lub częste oddawanie moczu
: Uczulenie na składniki roślin z rodziny Asteraceae (Compositae) lub pyłek brzozy. Choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy. Nie stosować jeśli konieczne jest zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów (np. ciężkie choroby serca lub nerek).
Działania niepożądane: Zaburzenia ze strony układu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka) i reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa). Nie jest znana częstotliwość występowania Ze względu na zawartość związków goryczowych u osób nadwrażliwych mogą wystąpić dolegliwości żołądkowe związane z nadkwaśnością. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Interakcje: Nieznane.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 saszetki ziół zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez ok. 10-15 min. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance ciepłego, świeżo przygotowanego naparu. Stosować przez okres 2-4 tygodni. Podczas stosowania leku zaleca się zwiększenie ilości przyjmowanych płynów.
Środki ostrożności: Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania w tej grupie wiekowej. W przypadku kamicy dróg żółciowych stosować lek tylko po konsultacji z lekarzem. Jeśli w trakcie stosowania produktu pojawią się objawy t.j.: gorączka, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, bóle kurczowe lub krwiomocz, należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku u osób z obrzękami (najczęściej kończyn dolnych) spowodowanymi niewydolnością serca lub nerek. Nie stosować leku dłużej niż przez okres 2-4 tygodni.
Prowadzenie pojazdów: Brak danych.
Przedawkowanie: W przypadku przedawkowania leku można rozważyć suplementację witaminą B1 po uprzedniej konsultacji z lekarzem.
Ciąża: Bezpieczeństwo stosowania w trakcie ciąży lub laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania w tym okresie.

Klienci, którzy kupili: Urosan fix 20 saszetek, kupili również:

Szukaj