Produkt chwilowo niedostępny

Venożel 50 g


Nazwa: Venożel
Postać: żel
Dawka: (0,012g+0,01g+5mg)/g
Opakowanie: 50 g (tuba)
Skład: Substancje czynne: sól sodowa diklofenaku 1,2g, tribenozyd 1,0g, escyna 0,5g; substancje pomocnicze: p-hydroksybenzoesan etylu, woda oczyszczona, kwas poliakrylowy, wodorotlenek sodu.
Działanie: Preparat wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Diklofenak sodu zawarty w preparacie, jako niesteroidowy lek przeciwzapalny, korzystnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych w reumatoidalnym zapaleniu stawów i innych zapalnych i zwyrodnieniowych zmianach tkanek miękkich. Tribenozyd jest antagonistą mediatorów bólu i stanu zapalnego, działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo, przeciwobrzękowo, zwiększa dynamikę krążenia i zmniejsza zastój krwi żylnej. Escyna działa tonizująco na naczynia żylne, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie.
Wskazania: Choroby żył kończyn dolnych, obrzęki zastoinowe kończyn dolnych, obrzęki pooperacyjne i pourazowe, zespoły bólowe związane z chorobami kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie pochewek ścięgnistych. Zabiegi fonoforezy.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne i inne składniki preparatu. Nie stosować leku na uszkodzoną skórę, na otwarte rany oraz na zmienioną chorobowo skórę, np. w sączących zmianach skórnych niewiadomego pochodzenia. Nie stosować w okresie ciąży, karmienia piersią i u dzieci poniżej 6 roku życia. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi. Nie zaleca się stosowania opatrunków okluzyjnych i pod opatrunki rozgrzewające.
Działania niepożądane: Mogą wystąpić zazwyczaj przemijające po odstawieniu leku: zaczerwienienie skóry, świąd, wysypka.
Dawkowanie: zewnętrznie 3-4 razy dziennie

Klienci, którzy kupili: Venożel 50 g, kupili również:

Szukaj