Produkt chwilowo niedostępny

VitaD 45 kaps. twist-off


Nazwa: Vita D
Postać: kaps.otwier.twist-off
Dawka: 400 j.m.
Opakowanie: 45 kaps.
Skład: Otoczka: żelatyna spożywcza, substancja utrzymująca wilgotność – glicerolZawartość: olej MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), substancja przeciwutleniająca: mieszanina tokoferoli, witamina D3 (cholekalcyferol, tokoferole, olej kokosowy).
Działanie: Vita D jest preparatem witaminowym w postaci otwieranych kapsułek „twist-off”. 1 otwierana kapsułka „twist-off” zawiera 10 mikrogramów (400 j.m.) witaminy D. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego tworzenia się tkanki kostnej. Wspomaga wchłanianie się wapnia i fosforu z diety, w zależności od potrzeb organizmu.Zgodnie z Zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki niedobory witaminy D:NOWORODKI URODZONE PRZEDWCZEŚNIE: noworodki karmione piersią powinny otrzymywać witaminę D w dawce 400-800 j.m. na dobę od pierwszych dni życia do ukończenia 40. tygodnia wieku skorygowanego. po ukończeniu 40. tygodnia wieku skorygowanego witaminę D należy podawać jak u niemowląt urodzonych o czasie (400 j.m. na dobę)NOWORODKI DONOSZONE: noworodki karmione piersią powinny otrzymywać witaminę D w dawce 400 j.m. na dobę od pierwszych dni życiaNIEMOWLĘTA URODZONE O CZASIE: niemowlęta karmione piersią powinny otrzymywać witaminę D w dawce 400 j.m. na dobę
Wskazania: Do postępowania dietetycznego w profilaktyce niedoboru witaminy D.
Dawkowanie (noworodki): Zalecana dzienna porcja do spożycia:Zawartość 1 otwieranej kapsułki „twist-off” na dobę (10 mikrogramów witaminy D). W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem produktu należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Sposób przygotowania i sposób użycia:Należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do buzi dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Podczas podawania należy zachować szczególną ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.
Środki ostrożności: Ważne informację:Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu.

Klienci, którzy kupili: VitaD 45 kaps. twist-off, kupili również:

Szukaj