Xenna Extra Comfort 10 tabletek dojelitowych


Nazwa: Xenna Extra Comfort
Postać: tabl.drażow.
Dawka: 0,15-0,22 g
Opakowanie: 10 draż.
Działanie: Preparat pochodzenia roślinnego o działaniu przeczyszczającym. Działanie przeczyszczające występuje po 8-12 h od chwili przyjęcia preparatu.
Wskazania: Wskazania do stosowania:Zaparcia oraz stany chorobowe, w których pożądane jest lekkie wypróżnienie z miękkim stolcem (szczeliny odbytu, hemoroidy).
Działania niepożądane: Rzadko: reakcje nadwrażliwości objawiające się kurczami żołądkowo-jelitowymi. Przy długotrwałym stosowaniu i nadużywaniu możliwe jest odwodnienie, utrata soli mineralnych, zwłaszcza potasu, białkomocz, krwiomocz, infiltracja barwnika w śluzówce, uszkodzenie nerwów jelit. Nie można wykluczyć reakcj alergicznych w postaci swędzenia, świądu, pokrzywki, wysypki występujące lokalnie lub na całym ciele. W razie wystąpienia jakichkolwiek niezdiagnozowanych ostrych lub przewlekłych objawów brzusznych należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.
Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci od 13 r.ż.: 1-2 tabl. przed snem; popić niewielką ilością płynu, nie rozgryzać. Nie należy stosować dłużej niż 7-10 dni. Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia dawki wcześniej pominiętej.W sytuacji, gdy zachodzi konieczność stosowania środka przeczyszczającego codziennie, zalecana jest konsultacja lekarska w celu ustalenia przyczyny zaparcia.

Klienci, którzy kupili: Xenna Extra Comfort 10 tabletek dojelitowych, kupili również:

Szukaj