Produkt chwilowo niedostępny

Xylometazolin 0.05% krople do nosa 10 mlWskazania: ostry nieżyt nosa wywołanym przez wirusy lub bakterie. W ostrym lub przewlekłym zaostrzającym się zapaleniu zatok przynosowych, w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, w ostrym zapaleniu ucha środkowego (aby udrożnić trąbkę słuchową znajdującą się w uchu).
Skład: 1ml zawiera: ksylometazolny chlorowodorek 0,5mg/g oraz substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodofosforan jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek, roztwór; woda oczyszczona.
Działanie: lek zmniejsza obrzęk i przekrwienie błon śluzowych nosa, zmniejsza ilość wydzieliny oraz ułatwia jej odpływ z zatok.
Sposób użycia: lek należy stosować zgodnie z opisem na ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: 1 do 2 kropli do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy na dobę, co 8 do 10 godzin. Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę. Leku nie należy stosować dłużej niż 3–5 dni.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki leku, przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Jeśli u pacjenta występuje jaskra z wąskim kątem przesączania. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
Szukaj