Acerin płyn 8 g


Nazwa: Acerin płyn na odciski
Postać: płyn do stos.na skórę
Dawka: (0,195g+0,098g)/g
Opakowanie: 8 g
Skład: 1 g płynu do stosowania na skórę zawiera 195 mg kwasu salicylowego (Acidum salicylicum) i 98 mg kwasu mlekowego (Acidum lacticum)
Działanie: płyn do usuwania odcisków i zgrubiałej skóry. Dzięki optymalnie dobranym składnikom wysusza i złuszcza odciski lub zgrubiałą skórę. Opakowanie jest zaopatrzone w pędzelek ułatwiający nakładanie preparatu.
Wskazania: Usuwanie odcisków i zgrubiałej skóry.
Przeciwwskazania: Przeciwwskazania: nie stosować: doustnie; w nadwrażliwości na kwas salicylowy lub mlekowy, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego; u dzieci; u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami układu krążenia; jeśli skóra w otoczeniu odciska jest uszkodzona lub zmieniona chorobowo; na twarzy i w okolicy narządów płciowych.
Działania niepożądane: Mogą wystąpić objawy podrażnienia i stan zapalny. Zastosowanie produktu leczniczego na zdrową skórę może spowodować oparzenie i ból.
Interakcje: Nie są znane.
Dawkowanie: Acerin jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.Namoczyć nogi w ciepłej wodzie przez 15-30 minut, a następnie po osuszeniu nałożyć pędzelkiem na odcisk lub zgrubiałe miejsce na skórze produkt leczniczy Acerin. Należy uważać, aby nie dotknąć zdrowej skóry. Poczekać aż produkt leczniczy dobrze wyschnie. Nakładanie produktu leczniczego, w razie konieczności, powtarzać przez kilka dni. Następnie należy wymoczyć nogi i usunąć odcisk.Stosować ostrożnie, aby nie dopuścić do kapania płynu z pędzelka i do rozlania produktu leczniczego.DzieciNie stosować. Brak badań.
Środki ostrożności: Należy przerwać leczenie, jeśli wystąpi nadmierne podrażnienie skóry.Należy chronić przed produktem leczniczym oraz jego oparami oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe. W razie przypadkowego kontaktu produktu leczniczego z oczami lub błonami śluzowymi, należy natychmiast je przemyć dużą ilością wody.Należy zabezpieczyć skórę otaczającą odcisk przed kontaktem z produktem leczniczym, gdyż może spowodować oparzenia.Produkt leczniczy należy nakładać wyłącznie na odcisk.Nie należy stosować produktu leczniczego na niezmienioną zdrową skórę, ani na uszkodzoną skórę, gdyż kwas salicylowy wchłania się przez skórę i mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane kwasu salicylowego. Jeśli dojdzie do pokrycia produktem leczniczym otaczającej odcisk zdrowej skóry, należy natychmiast przemyć ją wodą.Produkt leczniczy zawiera lotne i łatwopalne substancje, dlatego na opakowaniu jest ostrzeżenie „Ostrożnie z ogniem”.
Prowadzenie pojazdów: Nie prowadzono badań dotyczących wpływu produktu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Nie zgłoszono przypadku przedawkowania.
Ciąża: Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Klienci, którzy kupili: Acerin płyn 8 g, kupili również:

Szukaj