Dolgit 5% krem 100 g


Nazwa: Dolgit
Postać: krem
Dawka: 0,05 g/g
Opakowanie: 100 g (tuba)
Skład: - substancja czynna - ibuprofen 5 g w 100 g żelu,- substancje pomocnicze: - alkohol izopropylowy, - izopropylidenoglicerol, - poloksamer 407, - trójglicerydy nasycone średniołańcuchowe, - woda oczyszczona, - olejek lawendowy, - olejek neroli.
Wskazania: Dolgit krem jest wskazany do miejscowego leczenia reumatyzmu mięśniowego,chorób zwyrodnieniowych i zapalnych stawówi kręgosłupa,stanów zapalnych tkanek miękkich stawów np. kaletkimaziowej ,ścięgien,pochewek ścięgnistych,wiązadeł i torebek stawowych.Może być również stos.w bólach krzyża, w sztywności barku.
Przeciwwskazania: Preparat Dolgit krem nie może być stosowany na błony śluzowe i otwarterany.Nie jest wskazany do leczenia dzieci do 14 roku życia.
Działania niepożądane: W wyjątkowych przypadkach może dojść do miejscowegozaczerwienienia skóry,świądu,pieczenia wysypki i pokrzywki.
Interakcje: Dotychczas nie są znane interakcje miejscowo stosowanegoibuprofenu z innymi lekami.
Dawkowanie: zewnętrznie zwykle stosuje się 3-4 razy na dobę (jeżeli potrzeba częściej ) należy nanieść na skórę 4-10 cm kremu i dokładnie wetrzeć. W przypadku krwawych wylewów i obrzęków można zastosować opatrunek okluzyjny.

Klienci, którzy kupili: Dolgit 5% krem 100 g, kupili również:

Szukaj