Produkt chwilowo niedostępny

Doppelherz Energovital Tonik K 1000 ml LEK


Nazwa: Doppelherz Energovital Tonik K
Postać: płyn doustny
Dawka: -
Opakowanie: 1000 ml
Skład: 20 ml płynu (pojedyncza dawka) zawiera substancje czynne:Crataegi fructus  extractum fluidum (wyciąg płynny z owoców głogu; DER 1:1; ekstrahent: 50% w/w etanol) 400 mg;Crataegi fructus  extractum fluidum (wyciąg płynny z owoców głogu; DER 1:2; ekstrahent: 60% v/v etanol) 220 mg;Melissae folii extractum fluidum (wyciąg płynny z liści melisy; DER 1:1; ekstrahent: 30% w/w etanol) 100 mg;Rosmarini folii extractum fluidum (wyciąg płynny z liści rozmarynu; DER 1:1; ekstrahent: 19% v/v etanol) 100 mg;Valerianae radicis extractum fluidum (wyciąg płynny z korzenia waleriany; DER 1:1; ekstrahent: 40% w/w etanol)            100 mgoraz substancje pomocnicze: miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel (E 150a), wino słodkie. Zawiera 17% obj. alkoholu.
Działanie: Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego. Tradycyjny ziołowy produkt leczniczy do stosowania doustnego wyłącznie w podanych wskazaniach.Skuteczność leku opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania  i doświadczeniu leczniczym.
Przeciwwskazania: W związku z zawartością alkoholu nie stosować u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, epilepsją, osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży oraz dzieci.W przypadku pojawienia się bólu w rejonie serca, promieniującego do ramion, szyi lub nadbrzusza albo w razie pojawienia się zaburzeń oddychania należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.Nie należy stosować leku Doppelherz®Energovital Tonik Kprzy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.
Działania niepożądane: Nie stwierdzono działań niepożądanych podczas stosowania leku Doppelherz®Energovital Tonik K. Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń waleriany może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).
Interakcje: Z uwagi na zawartość alkoholu i składników ziołowych preparat może wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.
Dawkowanie (dorośli): Dorośli: stosować doustnie po 20 ml Doppelherz® Energovital Tonik 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią - należy skonsultować się z lekarzem
Dawkowanie (dzieci): Nie stosować u dzieci.
Środki ostrożności: W przypadku stwierdzonej nietolerancji na jakiekolwiek cukry, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Dawka dobowa (60-80 ml) odpowiada 0,9-1,2 BE (jednostek chlebowych).
Prowadzenie pojazdów: Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może negatywnie wpływać na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie należy przyjmować leku przed prowadzeniem pojazdu.
Przedawkowanie: Nie należy się spodziewać objawów niepożądanych po przypadkowym przedawkowaniu. Po podaniu dawki wielokrotnie przekraczającej zalecaną może wystąpić obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia rytmu serca lub objawy związane z przedawkowaniem alkoholu.
Ciąża: Nie stosować w okresie ciąży i karmienia.
Uwagi: Dawka leku (20 ml) zawiera 2,8 g alkoholu, co odpowiada 70 ml piwa (5% obj.) lub 30 ml wina (12 % obj.).

Klienci, którzy kupili: Doppelherz Energovital Tonik K 1000 ml LEK, kupili również:

Szukaj