Produkt chwilowo niedostępny

Efferalgan czopki 300 mg 10 szt.


Nazwa: Efferalgan
Postać: czop.doodbyt.
Dawka: 0,3 g
Opakowanie: 10 czop.
Wskazania: Wskazania do stosowania:Efferalgan 300 mg czopki stosowany jest w:● zwalczaniu gorączki● leczeniu bólów, obrzęków● drętwieniach stawów● bólach mięśni i kości● bólach głowy● leczeniu stanów przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Choroba alkoholowa. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie spożywających alkohol. Mniej niż 5 % pacjentów z nadwrażliwością na pochodne kwasu acetylosalicylowego może również być uczulona na paracetamol. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią (w badaniach nie stwierdzono niekorzystnego wpływu paracetamolu stosowanego w zalecanych dawkach).
Działania niepożądane: Nudności, wymioty, reakcja alergiczna w postaci wysypki skórnej, uszkodzenie krwi.
Dawkowanie: - Dorośli: najczęściej 500-1000 mg doraźnie lub 1-4 razy dziennie, maksymalnie do 4000 mg na dobę lub 1 czopek (500 mg) 2-3 razy dziennie. W bólach przewlekłych 500-750 mg co 4 godziny. W bólach nowotworowych 10 mg/kg masy ciała/dawkę, często w połączeniu z innymi lekami przeciwbólowymi.- Dzieci: średnio 10-15 mg/kg masy ciała/dawkę jednorazowo lub w stałych odstępach czasu, nie częściej niż co 4 godziny.Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała/dobę.

Klienci, którzy kupili: Efferalgan czopki 300 mg 10 szt., kupili również:

Szukaj