Produkt chwilowo niedostępny

Mobilat maść 50 g


Nazwa: Mobilat
Postać: maść
Dawka: (0,2g+1g+2g)/100g
Opakowanie: 50 g
Skład: 100 g maści zawiera:- polisiarczan mukopolisacharydowy 0,2 g- kwas salicylowy 2,0 g- wyciąg z kory nadnerczy 1,0 g(zawiera 20 mg steroidów nadnerczy)- Podłoże maści do 100,0 gSubstancje pomocnicze:- alkohol mirystylowy,- alkohol cetylostearylowy,- woskowa podstawa maściowa,- kwas stearynowy,- glicerol,- etanoloamina,- 2-propanol,- wersenian sodu,- tymol,- woda oczyszczona.
Działanie: Preparat Mobilat zawiera wyciąg z kory nadnerczy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwwysiękowych. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo wywiera efekt przeciwbólowy i ułatwia penetrację do tkanek biologicznie czynnych składników preparatu Mobilat. Polisiarczan mukopolisacharydowy działa przeciwzapalnie i obniża miejscowo krzepliwość krwi, zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.
Wskazania: - Leczenie stanów pourazowych i miejscowych stanów zapalnych; - Terapia miejscowa stanów zapalnych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych; - Miejscowe, wspomagające leczenie zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych.
Przeciwwskazania: Mobilat jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy go także stosować w ospie wietrznej,w odczynach poszczepiennych, w zakażeniach bakteryjnych skóry, także na tle swoistym (gruźlica, kiła) i zakażeniach grzybiczych umiejscowionych w okolicy,w której planowano zastosować Mobilat. Przeciwwskazane jest także stosowanie preparatu Mobilat na dużej powierzchni skóry przez dłuższy czas w okresie ciąży,u niemowląt i małych dzieci, a także przy niewydolności nerek. W przypadku niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, jak też w przypadku chorych z niewydolnością nerek o zastosowaniu preparatu Mobilat powinien zadecydować lekarz. Matki karmiące piersią nie mogą stosować preparatu Mobilatw okolicy piersi. Maść Mobilat powinna być stosowana na nieuszkodzoną skóręi należy unikać kontaktu maści z otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi.
Działania niepożądane: W odosobnionych przypadkach mogą wystąpić miejscowe podrażnienia skóry lub uczulenia kontaktowe.
Interakcje: Kwas salicylowy może zwiększyć wchłanianie innych leków stosowanych miejscowo. Przedłużone stosowanie preparatu Mobilat na dużych obszarach skóry może prowadzić do zwiększenia toksyczności metotreksanianu oraz działania hipoglikemizującego sulfonylomocznika.
Dawkowanie: Mobilat maść jest preparatem do stosowania miejscowego, na skórę. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy 1-3 razy dziennie nakładać w zależności od leczonej powierzchni ciała 5-15 cm wyciśniętej maści i lekko wmasować. Maść można stosować pod opatrunkiem. Przedłużone stosowanie preparatu Mobilat na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.
Uwagi: - Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersiąU kobiet w ciąży preparatu Mobilat nie należy stosować na dużych obszarach skóry, a może on być stosowany jedynie po uważnym rozważeniu przez lekarza korzyścii zagrożeń. Matki karmiące piersią nie mogą stosować preparatu Mobilatw okolicy piersi. - Wpływ leku na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizycznąLek nie wpływa na sprawność psychofizyczną.

Klienci, którzy kupili: Mobilat maść 50 g, kupili również:

Szukaj