Mobilat żel 100 g


Opis:
Żel Mobilat to lek stosowany w pourazowych stanach zapalnych stawów i krwiakach oraz przy przeciążeniu ścięgien oraz mięśni. Żel zawiera 3 składniki aktywne. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwwysiękowo oraz przeciwzapalnie. Kwas salicylowy ułatwia wnikanie składników do tkanek, a polisiarczan mukopolisacharydu przyspiesza ich regenerację.
Skład:
Substancjami czynnymi leku są: mukopolisacharydowy polisiarczan (Mucopolisaccharidum polisulphatum), ekstrakt z kory nadnerczy (Suprarenal extract) i kwas salicylowy (Acidum salicylicum).
100 g żelu zawiera 0,2 g mukopolisacharydowego polisiarczanu, 1,0 g ekstraktu z kory nadnerczy i 2,0 g kwasu salicylowego.
Substancje pomocnicze: disodu edetynian, olejek rozmarynowy, etanoloamina, karbomer, glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Żel stosuje się miejscowo, zewnętrznie, na skórę. Czas stosowania leku określa lekarz na podstawie rodzaju i przebiegu choroby. Stosowanie żelu Mobilat przez dłuższy czas na większych obszarach powinno być kontrolowane przez lekarza. Zwykle stosowane dawkowanie żelu Mobilat to 1 lub 3 aplikacje dziennie na chorobowo zmienione miejsca. Jedna dawka leku to 5–15 cm pasek żelu delikatnie wmasowanego w chore miejsce. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to one są miejscem leczonym.
Działanie:
Lek Mobilat zawiera 3 składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo. Efekt ten wspiera kwas salicylowy, ułatwiający penetrację biologicznie czynnych składników żelu do tkanek. Mukopolisacharydowy polisiarczan charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i miejscowo zmniejszającymi krzepliwość krwi, przez co zwiększa się przepływ tkankowy, a regeneracja tkanek jest szybsza.
Wskazania:
Wskazaniami do zastosowania żelu Mobilat jest leczenie pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków. Lek Mobilat stosuje się także w terapii bólów występujących podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni oraz ścięgien.
Przeciwwskazania:
Nie należy stosowac leku Mobilat jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników. Nie stosować leku jeśli pacjent choruje na: ospę wietrzną, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry albo inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku (np. zmiany gruźlicze, kiła). Lek przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Rzadko występujące działania niepożądane (nie więcej niż u 1 osoby na 1000) miejscowe podrażnienia skóry Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić nie więcej niż u 1 osoby na 10 000) uczulenia kontaktowe.
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Żel należy stosować tylko na zdrową skórę, dlatego nie używać go na błony śluzowe, otwarte rany lub oczy. Lek Mobilat zawiera glikol propylenowy i może powodować podrażnienie skóry.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Lek Mobilat może wchodzić w interakcje z: metotreksatem, sulfonylomocznikiem, innymi lekami - kwas salicylowy może zwiększać wchłanianie ich.
Ciąża i karmienie piersią:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia bez zaleceń lekarza.
Szukaj