Produkt chwilowo niedostępny

Rivanol 0,1% roztwór 100 g


Nazwa: Rivanol 0,1%
Postać: płyn do stos.na skórę
Dawka: 1 mg/g
Opakowanie: 100 g
Skład: 1 g płynu na skórę zawiera 1 mg etakrydyny mleczanu (Ethacridini lactas). Substancje pomocnicze – patrz punkt 6.1
Działanie: Lek Rivanol 0,1%ma postać płynu do stosowania na skórę. Rivanol 0,1% zawierasubstancją czynną etakrydyny mleczan, należącą do grupy barwników akrydynowych o działaniu przeciwbakteryjnym. Etakrydyny mleczan działa na paciorkowce, gronkowce i inne bakterie Gram-dodatnie.
Wskazania: Odkażanie skóry oraz powierzchownych uszkodzeń skóry (np. otarcia naskórka).
Przeciwwskazania: Nie należy stosować produktu leczniczego: - w nadwrażliwości na etakrydyny mleczan lub barwniki akrydynowe, - doustnie, - do oczu.
Działania niepożądane: Mogą wystąpić odczyny alergiczne.
Interakcje: Należy unikać jednoczesnego stosowania z innymi produktami leczniczymi stosowanymi miejscowo. Ze względu na ryzyko inaktywacji nie stosować produktu leczniczego ze środkami o działaniu utleniającym (nadmanganian potasu, nadtlenek wodoru), garbnikami (tanina), substancjami o charakterze anionowym (glikol polietylenowy) oraz z roztworem boranu sodu, kwasu salicylowego, chlorku sodu.
Dawkowanie: Produkt leczniczy jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Rivanol 0,1% stosuje się kilka razy na dobę w postaci okładów, przymoczek i płukań. Dzieci Brak danych dotyczących stosowania u dzieci.
Dawkowanie (dzieci): Brak danych dotyczących stosowania u dzieci.
Środki ostrożności: Nie stosować długotrwale, gdyż produkt leczniczy może spowodować odczyny alergiczne, szczególnie u osób nadwrażliwych. Należy zaprzestać stosowania, jeśli wystąpią objawy uczulenia. Nie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry. Unikać kontaktu z odzieżą.
Prowadzenie pojazdów: Rivanol 0,1% nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Nie są dostępne dane dotyczące przedawkowania produktu leczniczego w przypadku stosowania zgodnie ze wskazaniami i zalecanym sposobem stosowania. W przypadku omyłkowego wypicia produktu leczniczego, pacjent powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Ciąża: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.
Uwagi: Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC w zamkniętym opakowaniu. Chronić od światła.Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.Termin ważności po pierwszym otwarciu opakowania – 30 dni.Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji lub domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę co zrobić z lekami, których się już nie potrzebuje. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Klienci, którzy kupili: Rivanol 0,1% roztwór 100 g, kupili również:

Szukaj