Venożel 100 g


Opis:
Venożel to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy. Żel zawiera 3 składniki aktywne i stosuje się go na skórę podczas leczenia m.in.: obrzęków pooperacyjnych oraz pourazowych, bólu towarzyszącemu chorobom kręgosłupa, stłuczeniach, zwichnięciach lub łagodnych zapaleniach stawów. Venożel można stosować u dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.
Skład:
Substancjami czynnmi leku są:diklofenak sodowy, trybenozyd i escyna.
1 g żelu zawiera 12 mg diklofenaku sodowego, 10 mg trybenozydu i 5 mg escyny.
Substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.
Dawkowanie:
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Venożel należy stosować miejscowo na skórę. Dawkowanie Venożelu u osób dorosłych to 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych, delikatnie wmasowując w leczone miejsce do całkowitego wchłonięcia. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednorazowo użyć pasek żelu o długości około 4 cm. Po zastosowaniu produktu należy umyć ręce, chyba, że to ręce są miejscem leczonym.
Działanie:
Venożel posiada w składzie 3 substancje czynne i działa wielokierunkowo. Sól sodowa diklofenaku jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) i powoduje silny efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny. Trybenozyd również należy do substancji ograniczających stan zapalny oraz ból. Escyna uszczelnia naczynia krwionośne i działa silnie przeciwwysiękowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie.
Wskazania:
Venożel stosuje się podczas leczenia: zapalenia żył kończyn dolnych, obrzęków pooperacyjnych i pourazowych, a także obrzęków zastoinowych kończyn dolnych. Ponadto żel podaje się w: zespołach bólowych związanych z chorobami kręgosłupa, pourazowymi bólami mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania), ograniczonymi i łagodnymi postaciami zapalenia stawów.
Przeciwwskazania:
Nie stosować leku u osób z alergią na diklofenak, trybenozyd, escynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania Venożelu jest: uszkodzona lub zmieniona zapalnie skóra oraz otwarte rany; trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią; występowanie napadów astmy, pokrzywki lub ostrych nieżytów nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, Venożel może powodować działania niepożądane, jednakże zazwyczaj jest dobrze tolerowany. W rzadkich przypadkach (u 1 do 10 na 10 000 osób) może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które ustępują po odstawieniu leku. W przypadku, gdy Venożel jest stosowany na duże powierzchnie skóry, przez dłuższy okres czasu nie można wykluczyć wystąpienia ogólnoustrojowych objawów niepożądanych np nudności, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy (częstość nieznana).
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Venożelu nie należy używać na błony śluzowe oraz do oczu (w razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe, należy go usunąć, obficie spłukując wodą), a także pod opatrunki.
W okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia należy unikać bezpośredniego światła słonecznego (również solarium).
Venożel zawiera metylu parahydroksybenzoesan oraz propylu parahydroksybenzoesan, które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Ciąża i karmienie piersią:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża:
W trzecim trymestrze ciąży stosowanie leku Venożel jest przeciwwskazane. Ze względu na niewystarczającą ilość danych klinicznych, nie zaleca się stosowania leku Venożel podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży. W tych przypadkach Venożel można stosować jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść z zastosowania leku u matki przewyższa potencjalne zagrożenie dla płodu.
Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Stosowanie leku Venożel u kobiet karmiących piersią jest przeciwwskazane.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Klienci, którzy kupili: Venożel 100 g, kupili również:

Szukaj