Allertec WZF 10 mg 7 tabl.



Skład dichlorowodorek cetyryzyny (Cetirizini dihydrochloridum) - 10 mg
Działanie Lek działa przeciwalergicznie, nie dopuszczając do działania substancji, która uwalnia się w organizmie w czasie reakcji alergicznych (histaminy).
Wskazania Wskazany w leczeniu przewlekłych i sezonowych alergicznych stanów zapalnych błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Kreska dzieląca ułatwia dawkowanie u dzieci.
Przeciwwskazania nadwrażliwość na składniki leku, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny krańcowa niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min)
Dawkowanie Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 tabletka raz na dobę lub 1/2 tabletki dwa razy na dobę. Dzieci w wieku poniżej 6 lat: U dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie cetyryzyny w postaci kropli lub syropu.
Działania niepożądane senność, zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy (o nieznacznym nasileniu); pobudzenie; suchość w jamie ustnej, ból brzucha, nudności, biegunka, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa. Donoszono o pojedynczych przypadkach takich działań niepożądanych jak: zmniejszenie liczby płytek krwi; nadwrażliwość, wstrząs anafilaktyczny (objawy: zaburzenia krążenia, spadek ciśnienia tętniczego, duszność, obrzęki, świąd, pokrzywka); pobudzenie, agresja, dezorientacja, depresja, omamy, bezsenność, tiki; drgawki, zaburzenia smaku, zaburzenia ruchu, mimowolne ruchy kończyn i ciała, parestezje (mrowienie, drętwienie), omdlenie, drżenie; zaburzenia akomodacji, niewyraźne widzenie, rotacyjne ruchy gałek ocznych; przyspieszenie czynności serca; biegunka; zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia bilirubiny) - zwykle ustępujące po odstawieniu leku; świąd, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (objawy: obrzęk twarzy lub gardła mogący utrudniać oddychanie) - jeżeli takie objawy wystąpią, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem; trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu; ogólne osłabienie, złe samopoczucie, obrzęk; zwiększenie masy ciała.
Interakcje Nie obserwowano oddziaływania (interakcji) cetyryzyny z innymi lekami, takimi jak pseudoefedryna, cymetydyna, ketokonazol, erytromycyna, azytromycyna, diazepam. Stwierdzono niewielkie zmniejszenie szybkości wydalania cetyryzyny z organizmu podczas jednoczesnego przyjmowania teofiliny (lek stosowany m. in. w astmie oskrzelowej) w dawce 400 mg na dobę. Cetyryzyna może nasilać działanie leków działających hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, np. leków uspokajających. Jednoczesne stosowanie cetyryzyny i rytonawiru (lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV) w dawkach wielokrotnych nasila działanie cetyryzyny.
Informacje dodatkowe Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Klienci, którzy kupili: Allertec WZF 10 mg 7 tabl., kupili również:

Szukaj