Ascorutical Forte 20 tabletek powlekanych


Nazwa: Ascorutical Forte
Postać: tabl.powl.
Dawka: 0,2g+0,05g+0,5g
Opakowanie: 20 tabl. (2 blist.po 10 szt.)
Skład: - Witamina C (Kwas askorbowy) - 200 mg - Rutyna - 50 mg - Wapń (jako węglan wapnia) - 200 mg
Działanie: - Witamina C (Kwas askorbowy): uczestniczy w produkcji przeciwciał podnosząc odporność organizmu, zapewnia prawidłową strukturę włókien kolagenowych, zmniejsza tym samym przenikanie drobnoustrojów chorobotwórczych do wnętrza organizmu. Działa przeciwutleniająco (usuwa wolne rodniki - chroni organizm przed starzeniem i uszkodzeniem komórek). Ułatwia wchłanianie żelaza i bierze udział w syntezie hemoglobiny. - Rutyna: chroni witaminę C przed utlenieniem i wspomaga jej przeciwobrzękowe i przeciwzapalne działanie. Uszczelnia ściany naczyń krwionośnych uniemożliwiając przenikanie drobnoustrojów do krwi i ich rozprzestrzenianie po całym organizmie. Zmniejsza obrzęk śluzówki nosa (katar) i gardła łagodząc przebieg infekcji. - Wapń: usprawnia przewodnictwo nerwowe, wpływa na wydzielanie hormonów i neuroprzekaźników, tym samym poprawia samopoczucie. Ponadto wpływa na przepuszczalność naczyń krwionośnych, zmniejsza wysięki, obrzęki, zapobiega przenikaniu drobnoustrojów do krwi i ich rozprzestrzenianiu po całym organizmie. Wpływa na budowę kości.
Wskazania: Lek stosuje się wspomagająco:- w przebiegu chorób infekcyjnych (przeziębienie, grypa, itp.);- w schorzeniach charakteryzujących się nadmierną przepuszczalnością naczyń (żylaki, obrzęki, krwiaki pourazowe);- chorobach alergicznych (katar sienny, pokrzywka, nadwrażliwość na światło).
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu, Hiperkalcemia (np. u pacjentów z nadczynnością gruczołów przytarczycznych, hiperwitaminozą D, szpiczakiem mnogim lub przerzutami do kości), ciężka niewydolność nerek, jednoczesne przyjmowanie sulfonamidów i aminoglikozydów.
Dawkowanie (dorośli): - zapobiegawczo: 1 tabletka 2 razy na dobę; - leczniczo: 2 tabletki 2 razy na dobę
Dawkowanie (dzieci): Dzieci powyżej 5 roku życia: zapobiegawczo i leczniczo 1 tabletkę na dobę

Klienci, którzy kupili: Ascorutical Forte 20 tabletek powlekanych, kupili również:

Szukaj