Produkt chwilowo niedostępny

Cyclo 3 Fort x 30 kaps.


Nazwa: Cyclo 3 Fort
Postać: kaps.twarde
Dawka: 0,15g+0,15g+0,1g
Opakowanie: 30 kaps.
Skład: 1 kapsułka zawiera: 150 mg suchego wyciągu z Ruscus aculeatus L., Rhizoma (kłącze ruszczyka kolczastego) (5 – 7,5 : 1) Ekstrahent: etanol 85% (V/V) Hesperydyny metylochalkon 150 mg Kwas askorbowy 100 mg Substancje pomocnicze o znanym działaniu: żółcień pomarańczowa (E110). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: Leczenie objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból). Pomocniczo w dolegliwościach związanych z żylakami odbytu.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.
Działania niepożądane: U 1-2% pacjentów występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego takie jak: nudności; bóle żołądka; biegunka (niekiedy ciężka połączona z utratą masy ciała i elektrolitów, szybko ustępująca po zaprzestaniu leczenia); odwracalne mikroskopowe (głównie limfocytarne) zapalenie okrężnicy w niektórych przypadkach (lub u niektórych pacjentów); zapalenie trzustki; kontaktowe zapalenie skóry; świąd; zawroty głowy; bóle migrenowe; skurcz oskrzeli; rumień grudkowoplamkowy.
Interakcje: Nie są znane.
Dawkowanie: Produkt leczniczy stosowany wyłącznie u osób dorosłych. Dawkowanie W leczeniu objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból) produkt Cyclo 3 Fort stosuje się w dawce 2 do 3 kapsułek na dobę. Można przyjmować jedną kapsułkę rano i jedną kapsułkę wieczorem lub dwie kapsułki rano i jedną wieczorem. Pomocniczo w leczeniu objawów związanych z żylakami odbytu, Cyclo 3 Fort stosuje się w dawce 4 do 5 kapsułek na dobę. Można przyjmować dwie kapsułki rano i dwie kapsułki wieczorem lub trzy kapsułki rano i jedną wieczorem. W hemoroidach produkt przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania (nie dłużej niż tydzień). Kapsułki należy popić szklanką wody. Lek należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub na początku posiłku.
Środki ostrożności: W przypadku wystąpienia biegunki należy przerwać leczenie i poinformować lekarza. Jeśli pojawi się stan zapalny skóry lub zgrubienia podskórne czy owrzodzenia skóry należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli wystąpi nagły obrzęk jednej lub obu kończyn dolnych, niewydolność serca lub nerek należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli wystąpi krwawienie z odbytu należy skontaktować się z lekarzem. Produkt leczniczy Cyclo 3 Fort zawiera barwnik, żółcień pomarańczową (E110), który może powodować reakcje alergiczne.
Prowadzenie pojazdów: Brak wpływu.
Przedawkowanie: Brak danych o przypadkach przedawkowania.
Ciąża: Ciąża: badania na zwierzętach nie wykazały teratogennego działania produktu, nie ma wystarczających danych epidemiologicznych dotyczących stosowania produktu u ludzi, jakkolwiek do chwili obecnej nie zaraportowano wad rozwojowych. Karmienie piersią: Potencjalne ryzyko stosowania u kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią nie jest znane. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się stosowania produktu w tym czasie. Brak danych przedklinicznych dotyczących wpływu produktu na płodność.

Klienci, którzy kupili: Cyclo 3 Fort x 30 kaps., kupili również:

Szukaj