Essentiale forte 300 mg 50 kaps


Nazwa: Essentiale forte
Postać: kaps.
Dawka: 0,3 g
Opakowanie: 50 kaps. (5 blist.po 10 szt.)
Skład: 1 kapsułka zawiera: (Phospholipidum essentiale) fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę 300 mgPełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Działanie: działanie regenerujące miąższ wątroby -przywraca prawidłową czynność enzymatyczną, -działa przeciwmiażdżycowo -zwiększa przepływ naczyniowy
Wskazania: Preparat Essentiale forte jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby. Zmniejsza subiektywne dolegliwości, takie jak: brak apetytu, uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
Działania niepożądane: Klasyfikacja spodziewanej częstości występowania działań niepożądanych:Bardzo często ( ≥ 1/10)Często ( ≥ 1/100 do < 1/10)Niezbyt często( ≥ 1/1 000 do < 1/100)Rzadko ( ≥ 1/10 000 do < 1/1 000)Bardzo rzadko( < 1/10 000)Niezbyt często mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego np. nudności, luźne stolce, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Bardzo rzadko może wystąpić wysypka i pokrzywka.
Interakcje: Jednoczesne stosowanie środków przeciwzakrzepowych może spowodować wystąpienie interakcji. W takim przypadku należy odpowiednio dostosować dawkę środków przeciwzakrzepowych.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 kapsułki 3 razy na dobę.Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody).Długość leczenia nie jest ograniczona.
Środki ostrożności: - Stosowanie preparatu Essentiale forte nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które wywołują uszkodzenie wątroby, (np. alkoholu), - W przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego preparatem Essentiale jest uzasadnione tylko gdy, w trakcie terapii pacjent odczuwa poprawę ogólnego samopoczuciaZe względu na zawartość oleju sojowego produkt może powodować ciężkie reakcje alergiczne.Stosowanie u dzieciWiedza na temat stosowania u dzieci nie jest wystarczająca - Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat,
Prowadzenie pojazdów: Essentiale forte nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Nie opisano dotychczas przypadków przedawkowania preparatu Essentiale forte.W przypadku zażycia większej dawki leku Essentiale forte niż zalecana:wyżej opisane działania niepożądane mogą ulec nasileniu.
Ciąża: Produkty otrzymywane z nasion soi w dużej mierze są zawarte w pożywieniu, jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży podczas ich stosowania.Jednak wyniki badań przeprowadzone na zwierzętach nie są wystarczające. W związku z powyższym stosowanie preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

Klienci, którzy kupili: Essentiale forte 300 mg 50 kaps, kupili również:

Szukaj