Loxon 2% płyn przeciw wypadaniu włosów 60 ml


Nazwa: Loxon 2%
Postać: płyn do stos.na skórę głowy
Dawka: 0,02 g/ml
Opakowanie: 60 ml
Skład: 1 ml płynu na skórę zawiera 20 mg minoksydylu (Minoxidilum) Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn i u kobiet.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na minoksydyl lub inne składniki produktu leczniczego Loxon 2%. Nadciśnienie tętnicze.
Działania niepożądane: Rzadko mogą wystąpić reakcje skórne, takie jak podrażnienie skóry i świąd. Nadmierne owłosienie (w tym pojawienie się zarostu na twarzy kobiet), miejscowy rumień, wysuszenie/łuszczenie się skóry głowy oraz zwiększenie liczby traconych włosów. Rzadkie przypadki niedociśnienia.
Interakcje: Brak doniesień.
Dawkowanie: 1 ml płynu należy rozprowadzić w miejscu łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy i zakola czołowe). Przed użyciem przekręcić aplikator do góry o 90° a następnie nacisnąć dozownik w celu naniesienia produktu na skórę głowy. Produkt leczniczy stosuje się dwa razy na dobę. Porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 4 miesiącach leczenia produktem Loxon 2 %. Objętość 1 rozpylenia wynosi 0,1 ml. Średnia objętość 10 rozpyleń wynosi 1 ml. Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby. Leczenie należy przerwać, jeśli poprawa nie nastąpi po 1 roku stosowania. Produkt Loxon 2% nie jest przeznaczony dla osób w wieku poniżej 18 lat oraz powyżej 65 lat. Uwaga: po nałożeniu płynu na skórę głowy dokładnie umyć ręce.
Środki ostrożności: Produkt leczniczy przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę głowy; nie należy go stosować na uszkodzoną skórę (stan zapalny, łuszczyca) oraz na ogoloną skórę głowy. Produktu leczniczego Loxon 2% nie należy stosować w czasie stosowania innych produktów podawanych miejscowo. Leki stosowane miejscowo, takie jak kortykosteroidy, tretynoina, ditranol oraz wazelina mogą zmieniać właściwości ochronne warstwy rogowej naskórka, co prowadzić może do zwiększonego wchłaniania minoksydylu do krwi i jego działania ogólnego. Należy przerwać stosowanie produktu Loxon 2% w przypadku wystąpienia niedociśnienia, bólu w klatce piersiowej, przyspieszonej akcji serca, omdleń, zawrotów głowy, obrzęku kończyn. W przypadku trwałego zaczerwienienia skóry głowy lub podrażnienia, należy przerwać stosowanie produktu leczniczego i skontaktować się z lekarzem. Osoby z chorobami układu krążenia lub zaburzeniami rytmu serca przed rozpoczęciem leczenia powinny zasięgnąć porady lekarza. Na początku leczenia (zwykle 2-6 tygodnia) wystąpić może wzmożona utrata włosów. Jeśli wzmożona utrata włosów utrzymuje się powyżej 2 tygodni, należy przerwać stosowanie produktu Loxon 2% i skontaktować się z lekarzem. Produkt leczniczy zawiera alkohol, który może działać drażniąco na błony śluzowe oraz oczy; w przypadku przedostania się produktu do oka - należy dokładnie przemyć je wodą. Należy unikać wdychania produktu leczniczego.
Prowadzenie pojazdów: Produkt nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Przypadki przedawkowania minoksydylu stosowanego zewnętrznie nie są znane. Ze względu na duże stężenie minoksydylu w produkcie Loxon 2%, przypadkowe połknięcie produktu może wywołać objawy związane z ogólnym działaniem minoksydylu. Do najczęściej występujących należą: tachykardia, omdlenia, zawroty głowy, nagłe zwiększenie masy ciała. W przypadku zaobserwowania podobnych objawów pacjent powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Ciąża: Produktu leczniczego Loxon 2% nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią p. pkt. 5.3.
Uwagi: - do stosowania miejscowego

Klienci, którzy kupili: Loxon 2% płyn przeciw wypadaniu włosów 60 ml, kupili również:

Szukaj