Xylometazolin WZF 0.1% krople do nosa 10 mlWskazania: ostry nieżyt nosa wywołanym przez wirusy lub bakterie. W ostrym lub przewlekłym zaostrzającym się zapaleniu zatok przynosowych, w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, w ostrym zapaleniu ucha środkowego (aby udrożnić trąbkę słuchową znajdującą się w uchu).
Skład: 1ml zawiera: 1mg ksylometazolny chlorowodorek oraz substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodofosforan jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek, roztwór; woda oczyszczona.
Działanie: lek zmniejsza obrzęk i przekrwienie błon śluzowych nosa, zmniejsza ilość wydzieliny oraz ułatwia jej odpływ z zatok.
Sposób użycia: lek należy stosować zgodnie z opisem na ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 do 3 kropli do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin. Nie podawać więcej niż 3 dawki o każdego otworu nosowego na dobę.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki leku, jeśli pacjentowi usunięto przysadkę mózgową lub przebył on inną operację układu nerwowego, jeśli u pacjenta stwierdzono ubytki lub zmienny błony śluzowej nosa.

Klienci, którzy kupili: Xylometazolin WZF 0.1% krople do nosa 10 ml, kupili również:

Szukaj